Rus Savunma Bakanı Şoygu COVID-19 aşısı oldu

Rusya Savunma Bakanı Şoygu da Rusya'nın COVID-19 aşısını yaptırdı
Rusya Savunma Bakanı Şoygu da Rusya'nın COVID-19 aşısını yaptırdı

Rusya'da önemli isimlerin COVID-19 aşısı yaptırma furyası Savunma Bakanı Şoygu ile devam etti. Bakan Şoygu'nun aşı olduğu görüntüler hükümet tarafından servis edildi. Şoygu'nun aşıyı yaptırırken gergin olduğu görüldü.

Rusya Savunma BakanıSergey Şoygu, ülkesinin yeni tip koronavirüse karşı geliştirdiği "Sputnik-V" aşısını yaptırdığı duyurdu.


Bakanlık tarafından Şoygu'nun aşı olduğu anların görüntüleri paylaşılırken,uygulama tarihi ise belirtilmedi.

Görüntüler paylaşıldı

Rusya Savunma Bakanı Sergey Şoygu, Bağımsız Devletler Topluluğu üyesi ülkelerinin Savunma Bakanlarıyla bir araya geldi. Şoygu, görüşmede Rusya'nın geliştirdiği ve "Sputnik-V" olarak adlandırılan koronavirüs aşısını kendisinin de yaptırdığını açıkladı.Moskova'daki Patriot Park'ta mevkidaşlarıyla bir araya gelen Şoygu'nun aşı açıklamasının ardından Rusya Savunma Bakanlığı, Şoygu'nun aşı olduğu anların görüntülerini paylaştı.

Rahatsızlığı kameralara yansıdı

Görüntülerde Şoygu'nun gergin olduğu kameraya yansıdı. Aşı uygulamasından sonra Bakan Şoygu'nun teşekkür ederek sağlık kuruluşundan ayrıldığı görüldü. Şoygu'nun aşıyı ne zaman yaptırdığına yönelik bir bilgi verilmedi.

Putin'in kızları da aşı olmuştu

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, "Rusya'nın koronavirüs aşısını tescilleyen ilk ülke olduğu" açıklamasına, kızlarının da aşı olduğunu eklemişti. Putin, aşının yüksek bir bağışıklık geliştirdiğini de belirtmişti.

Şoygu'nun aşıyı hangi tarihte yaptırdığı bilgisi paylaşılmadı
Şoygu'nun aşıyı hangi tarihte yaptırdığı bilgisi paylaşılmadı
Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >