Sokak hayvanlarını beslerken hayatının şokunu yaşadı!

Zübeyde Hazar
Zübeyde Hazar

Balıkesir'de sokak hayvanlarını besleyen Zübeyde Hazar (53), kendisine tepki gösteren komşusu T.Ç. isimli kadının taşlı saldırısı sonucu başından yaralandı.

Balıkesir'de iş yerinin bahçesinde sokak hayvanlarını besleyen Zübeyde Hazar (53), kendisine tepki gösteren komşusu T.Ç. adlı kadının taşlı saldırısına uğradı. Başı yarılan Hazar, hastanede tedaviye alındı.

Sokak hayvanlarını apartmanın önüne topluyor diye tepki gösterdi

Edinilen bilgiye göre olay, dün saat 20.00 sıralarında Merkez Altıeylül ilçesi Gündoğan Mahallesi Atay Caddesi’nde meydana geldi. Balıkesir Hayvanseverler Derneği üyesi Zübeyde Hazar, iş yerinin bahçesinde sokak hayvanlarını beslerken, yan apartmandaki kadın komşusu T.Ç.'nin tepkisi ile karşılaştı. Hazar’a sokak hayvanlarını besleyerek apartman önünde topladığı için tepki gösteren T.Ç., iddiaya göre hakaret edip, tokat atarak yerden aldığı taş ile saldırıda bulundu. Taşın başına isabet ettiği Hazar yaralandı.

Çevredekilerin çağırdığı ambulansla Balıkesir Şehir Hastanesi’ne kaldırılan Hazar, tedavi altına alındı.
Tomografisi çekilen, müşahede altında tutulan Zübeyde Hazar, yıllardır iş yerinin önünde sokak köpeklerini ve kedilerini beslediğini söyledi. İş yerinin bahçesine bağlı sokak köpeklerini beslerken saldırıya uğradığını belirten Hazar, şöyle konuştu:

  • "Daha önce de bu kadın beni tehdit etti, işyerinde köpeklere baktığım için. Kadın ve komşum diye sessiz kaldım. Gerekli yasal işlemleri yapmadım. İşyerimizde beslediğimiz köpekleri zaten bağlı tutuyorum. Olay yaşanmadan önce köpeklerimi gezdirerek geri geldim. Hepsi evcil ve insancıl canlılar. Önce komşumuzun kocası olduğunu öğrendiğim adam köpekleri orada besleyip gezdiremeyeceğimi söyledi. Ben de köpeklerin zarar vermediğini ve kimseye saldırmayacağını söyledim. Bunun üzerine eşi neden köpekleri gezdirip beslediğimi sordu. Bağırmaya başladı. Köpeklerin çocuklara saldırdığını söyledi. 'Yıllardır köpek bakıyorum, baktığım hiçbir köpek çocuklara saldırmaz' dedim. Hepsinin karnesi olduğunu ve aşılarının yapıldığını söyledim. Bundan sonra kadına rahatsız oluyorlarsa başka bir yerde gezdirebileceğimi söyledim. Kadın önce taş alıp köpeklere atmaya başladı. Ama hırsını alamayan kadın inanılmaz küfürlerle, telaffuz edemem, üzerime gelerek önce bana tokat attı. Vurunca ben de koruma amaçlı elimle kendisini ittirdim. Kadının elinde kocaman bir taş varmış, geldi kafama attı mı, vurdu mu hatırlamıyorum. Her yerim kan içersindeydi. Sonra da oradan uzaklaştı. Kendisinden şikâyetçiyim. Ne yapılması gerekiyorsa yapılsın."
Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >