Sokakta dehşet: 80 dikiş attılar

Genç kadının yüzü ve elleri kesildi.
Genç kadının yüzü ve elleri kesildi.

Adana'da platonik sevgi beslediği kişiye sokak ortasında saldıran şahıs, genç kadını yaraladı. Vücudunun çeşitli yerlerinden yaralan kadına toplam 80 dikiş atıldı.

Adana'da, Serap Sağlam (31) isimli kadına platonik sevgi besleyen Necdet Erdoğan Artural isimli şahıs genç kadını sokak ortasında bıçakla yaraladı.

Vücudunda oluşan kesiklere toplam 80 dikiş atılan talihsiz kadın, "Onun cezalandırılmasını, kadına karşı şiddetin son bulmasını istiyorum" dedi.

Serap Sağlam'ın vücudunun çeşitli yerlerine 80 dikiş atıldı.
Serap Sağlam'ın vücudunun çeşitli yerlerine 80 dikiş atıldı.

Daha önce de yapmış

Olay, 11 Aralık'ta saat 23.30 sıralarında Seyhan ilçesi, Kuruköprü Mahallesi, İnönü Caddesi'nde meydana geldi. Necdet Erdoğan Artural, platonik olarak aşık olduğu, daha önce darbedip, kırdığı soda şişesi parçalarıyla yaraladığı Serap Sağlam'ın yine önünü kesti.

  • Artural, bıçakla boynunu ve yüzünü kesmeye çalıştığı Sağlam'ın eliyle yüzünü kapatması üzerine ellerini de kesti. Aldığı bıçak darbeleriyle yerde kanlar içerisinde kalan Sağlam, yoldan geçenlerin müdahalesiyle kurtarıldı. Saldırgan ise olay yerinden kaçtı.

Saldırgan tutuklandı

Serap Sağlam, çağrılan ambulansla hastaneye kaldırıldı. Olay yerine gelen polis ekipleri eşkalini belirlediği saldırganı kısa sürede yakaladı. Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen Artural, çıkarıldığı nöbetçi mahkemece tutuklandı.

80 dikiş atıldı

Serap Sağlam'ın kaşı, burnu, kulağı, boynuna ve ellerine toplam 80 dikiş atıldı.

Korku dolu anları anlatan Sağlam, "Erkek arkadaşıma gelip 'Onu öldüreceğim' demiş. Ben de o sıra İnönü Caddesi'ndeydim yanıma geldi. Hemen bıçakla saldırdı ben kendimi korumaya çalıştım. Ama bıçakla yüzümü kesmeye başladı. Ben elimle yüzümü kapatınca elimi kesti. Boynumu, kulağımı, burnumu her yerimi kesti bana 80 dikiş atıldı. Ölümden son anda kurtuldum. Bu şahıs bana daha önce de saldırdı. Bana kafayı takmış. Ben onun cezalandırılmasını, kadına karşı şiddetin son bulmasını istiyorum." dedi.

Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >