Time dergisinden dikkati çeken Trump ve Putin kapağı

Time Ekim sayısı; ‘Çar'ın tüm adamları. Putin’in oligarkları Trump ekibinin içine nasıl sızdı?’ başlığıyla yayımlanacak.
Time Ekim sayısı; ‘Çar'ın tüm adamları. Putin’in oligarkları Trump ekibinin içine nasıl sızdı?’ başlığıyla yayımlanacak.

ABD'nin ünlü dergisi Time, bu ay yayımlanacak derginin kapağını tanıttı. Kapakta, Putin ve Trump açılmış matruşkanın etrafında görünürken, can alıcı bir soru fotoğrafın hemen üstünde yer aldı; "Putin'in oligarkları Trump ekibinin içine nasıl sızdı?".

ABD'nin önemli medya kuruluşlarından Time dergisinin editörü Dan Stewart, sosyal medya hesabından Time dergisinin bu ay yayımlanacak sayısını tanıttı.

Üzerinde Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ve ABD Başkanı Donald Trump’ın gösterildiği yeni sayının kapağını yayınladı.

Time, Putin ve Trump'ı 'birleştirdi'

Time editöre Stewart’ın Twitter hesabından yayınladığı fotoğrafta açılmış matruşka görünüyor. En büyük parçasının üzerinde ABD lideri çizilmişken ardından, Rus iş adamı Viktor Vekselberg ve Amerikan politikacı Paul Manafort’un simalarının çizildiği daha küçük parçalar bulunuyor.

  • Matruşkanın en küçük parçası ise Vladimir Putin’e ait.

Stewart, derginin ekim sayısının, ‘Çarın tüm adamları. Putin’in oligarkları Trump ekibinin içine nasıl sızdı?’ başlığıyla yayınlanacağını açıkladı.

Time’ın yeni sayısının ana konusunun, 2016’daki ABD başkanlık seçimleri sırasında Moskova ve Washington arasında yaşanan politik ilişkiler olduğu tahmin ediliyor.

Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >