20.356 Takipçi

Politikadan dosya habere, yerel haberden özel çalışmalara kadar haberin sosyal medyasındasınız. Bazen 'ciddi mesele' bazen bir dakikalık videolarla gündeme dair önemli detaylarla buradayız.

Toplu taşımada İstanbul için yeni bir dönem başlıyor!

Akbil.
Akbil.

İstanbul'da toplu taşıma konusunda yeni dönem için bir adım daha atıldı. Kredi kartıyla yükleme yapma imkanı tanıyan İstanbulKart uygulamasının Android versiyonu beta sürümü şeklinde yayınlandı. Biz de İstanbulKart isimli mobil uygulamanın sunduğu özellikleri sizler için derledik...

İçindekiler

İstanbul'da her gün metro ve metrobüs kullanan milyonlarca farklı yolcunun hayatını kolaylaştıracak teknolojik devrim için bir adım daha atıldı. Kredi kartı vasıtasıyla yükleme yapma olanağı taşıyan İstanbulKart uygulamasının Android versiyonu beta olarak yayınlandı. Şu an için beta sürümü olarak görülebilen uygulamaya yalnızca bir adet İstanbulKart tanıtabiliyorsunuz.

İlginizi çekebilirElon Musk itiraf etti: "Bu işte çuvalladık!"
İlginizi çekebilirSuçluyu yüzünden anlamak mümkün olacak: Yüz tanıma teknolojili gözlük!

3 verimli özellik dikkat çekiyor!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı Belbim şirketi tarafından ortaya çıkarılan "İstanbulKart" isimli mobil uygulamanın kullanıcılara sunacağı özellikler şu şekilde:

  1. Anlık bakiye görüntüleme: Kartınızı telefonunuzun arkasına okuttuğunuzda bakiyeniz görüntüleniyor.
  2. Talimat oluşturarak yükleme: Kredi kartınızı uygulamaya tanımlayıp dokundurma işlemiyle bakiye yükleme yapılabiliyor.
  3. Size en yakın dolum noktalarını gösteren pratik bir özellik