20.356 Takipçi

Politikadan dosya habere, yerel haberden özel çalışmalara kadar haberin sosyal medyasındasınız. Bazen 'ciddi mesele' bazen bir dakikalık videolarla gündeme dair önemli detaylarla buradayız.

Trump'tan bir gaf daha: İtalya ve ABD ilişkileri antik Roma'ya dayanıyor

ABD Başkanı Trump, Cumhurbaşkanı Mattarella'ya 'mozarella' diye hitap etti.
ABD Başkanı Trump, Cumhurbaşkanı Mattarella'ya 'mozarella' diye hitap etti.

ABD Başkanı Trump, ilginç gaflarına bir yenisini daha ekledi. Trump, İtalya Cumhurbaşkanı Sergio Mattarella ile Beyaz Saray'da gerçekleştirdiği basın toplantısında iki ülke arasındaki ilişkinin de 'Antik Roma'ya dayandığını' söyledi. Trump'ın sözlerine şaşıran tercümanın yüz ifadesi ise dikkat çekti.

İçindekiler

ABD Başkanı Donald Trump, İtalya Cumhurbaşkanı Sergio Mattarella ile Beyaz Saray'da düzenlediği basın toplantısındaki gafları sosyal medyada gündem oldu. Trump, iki ülke arasındaki ortaklığın 'Antik Roma'ya dayandığını' söyledi. İtalyanca tercümanının söz konusu gaf karşısındaki bakışları ise dikkatlerden kaçmadı.

Alay konusu oldu

Trump, "Amerika Birleşik Devletleri ve İtalya, binlerce yıl öncesine, Antik Roma İmparatorluğu’na dayanan ortak bir kültürel ve politik mirasla birbirine bağlı" ifadelerini kullandı.

Trump'ın bu sözleri ise sosyal medyada çok sayıda paylaşım aldı ve alay konusu haline geldi.

Trump'ın sözleri karşısında tercüman şaşkınlığını gizleyemedi.
Trump'ın sözleri karşısında tercüman şaşkınlığını gizleyemedi.

Trump'ın ifadelerini Beyaz Saray da paylaştı

Öte yandan, Trump'ın ABD - İtalya ilişkilerini Antik Roma'ya dayandıran sözleri Beyaz Saray Twitter hesabı tarafından da aynı ifadelerle paylaşıldı.

İlginizi çekebilirTrump'tan Erdoğan'a skandal mektup: Cevap Barış Pınarı Harekatı'yla verildi
İlginizi çekebilirTrump'ın tweeti şaşırttı: ABD büyük bir yalandır