'Üflemesem olmaz mı memur bey?' sözü mahkemelik etti

Alkolmetreye üflemek istemeyen sürücü polise rüşvet teklif etti
Alkolmetreye üflemek istemeyen sürücü polise rüşvet teklif etti

Antalya'da alkol kontrolü yapan trafik polisi, "Üflemesem olmaz mı memur bey, yapabileceğim bir şey var mı?" dediğini ileri sürdüğü sürücüden rüşvet teklif ettiği iddiasıyla şikayetçi oldu.

Antalya'da alkol kontrolü yaptırmaktan kaçındığı trafik polisine "Üflemesem olmaz mı memur bey, yapabileceğim bir şey var mı?" diyerek rüşvet teklifinde bulunduğu iddia edilen sürücü mahkemelik oldu.

AA muhabirinin edindiği bilgiye göre, Antalya İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Şube Müdürlüğü ekiplerinin gerçekleştirdiği kontrollerde durdurulan araç sürücülerinden K.K, alkolmetreye üflemekten kaçındı.

İddiaya göre, sürücü K.K, trafik polisi A.Y'ye, "Üflemesem olmaz mı memur bey, yapabileceğim bir şey var mı?" diye sordu. Sürücünün istenen evrakı getirmek için aracına gidip döndüğü sırada elinde bir miktar para gören polis, duruma tepki gösterdi.

Yaşananlar trafik polisinin yakasındaki kamera tarafından da kaydedildi. K.K. hakkında "kamu görevlisine rüşvet teklif etme" suçundan tutanak tutan polis memuru A.Y, savcılığa şikayette bulundu.

Mahkemeden ilginç karar

Yaka kamerası görüntülerini inceleyen savcı, şüpheli hakkında kamu davası açılması için iddianame hazırladı. İddianamenin kabul edilmesi üzerine K.K. hakkında Antalya 1. Ağır Ceza Mahkemesinde 2 yıldan 6 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı.

K.K'nin katılmadığı duruşmada, K.K.'nın delil yetersizliğinden beratine karar verildi.

Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >