WhatsApp gruplarına görüntülü arama özelliği geliyor

WhatsApp görüntülü arama.
WhatsApp görüntülü arama.

WhatsApp'ta yer alan klasik görüntülü arama özelliğinin yakın zamanda gruplara da eklenmesi bekleniyor. Bu sayede WhatsApp gruplarında tek tuşla görüntülü arama gerçekleştirilebilecek. Ayrıntılar haberimizde:

Dünyanın en fazla tercih edilen iletişim uygulaması WhatsApp, yayınlanan güncellemelerle yeni özellikler kazanmaya devam ediyor. Son olarak üzerinde çalışılan ve testlerine geçilen sistem, gruplara görüntülü arama özelliği getiriyor.

İlginizi çekebilirİnternet olmadan WhatsApp kullanmak mümkün, işte çözüm!

Öncelikle iPhone'lara çıkabilir

Çoğu zaman olduğu gibi gruplar için görüntülü arama özelliğinin ilk etapta iPhone'lar için sunulması bekleniyor. Daha sonrasında ise benzer özelliğin Android uygulamasına entegre edileceği tahmin ediliyor. Peki ama görüntülü arama özelliği nasıl çalışacak?

WhatsApp'ta gruplar özelliğine dahil edilecek olan görüntülü arma asistemi, rehberde kayıtlı olan ve WhatsApp grubunda yer alan kişilerin tek tuşla görüntülü aramaya geçmesini sağlayacak.
WhatsApp'ta gruplar özelliğine dahil edilecek olan görüntülü arma asistemi, rehberde kayıtlı olan ve WhatsApp grubunda yer alan kişilerin tek tuşla görüntülü aramaya geçmesini sağlayacak.

Bu sistem aslında WhatsApp'ta şu an halihazırda yer alan aramaözelliğiyle tamamen aynı. Bu aşamada artık kullanıcılar gruplara tıkladıklarında da sağ üstte görüntülü arama düğmesi çıkacak. Böylece aslında grupta yer alan kullanıcılar tek tuşla birbirleriyle görüntülü görüşme başlatabilecek. Ancak bu noktada önemli bir detay da yalnızca rehberde kayıtlı kişilerin görüntülü aranabiliyor olması.

İlginizi çekebilirWhatsApp'ta en çok konuşulan kişiler nasıl öğrenilir?

Teknoloji bölümümüzün 'Nasıl Yapılır?' alt kategorisinde WhatsApp'a dair birçok farklı ipucu bulunuyor. Dolayısıyla birkaç adımda WhatsApp püf noktalarını öğrenerek çok daha işlevsel bir kullanım söz konusu olabiliyor.

Mesela, küçük bir hile sayesinde WhatsApp'ta çevrimiçi olmadan ve mavi tik göndermeden gelen mesajları okuyabilirsiniz.

WhatsApp'ta çevrimiçi olmadan mesajları okumak mümkün

Ya da benzer konulardaki videolarımızı izleyebilirsiniz.