Xiaomi, Türkiye’deki ortağını açıkladı

​Xiaomi, Türkiye’deki ortağını açıkladı

Eylül ayında Türkiye’de mağaza açacağı açacağı açıklanan ve uzunca bir zamandır Türkiye’de kiminle çalışacağı merak edilen Xiaomi cephesinden haberler var. Ürün satışı ve satış sonrası hizmetlerin nasıl gerçekleşeceği konusunda problemler yaşayan Xiaomi’nin Türkiye’deki çözüm ortağı Evofone olacak. Gerçekleştirilen basın toplantısıyla Türkiye distribütörlüğünü resmen açıklayan EvoFone, İstanbul’da açılacak iki mağazanın işlemlerini de birinci elden yürütecek…

Mobil iletişim ürünleri satış ve satış sonrası hizmet sektöründe oldukça büyük bir isme sahip olan EvoFone, Çin merkezli Xiaomi’nin akıllı telefon ve diğer tüm akıllı ürünlerinin Türkiye’deki yetkili distribütörü oldu. Samsung, LG, Sony gibi markaların da dağıtıcılığını yapmış olan şirketin, Xiaomi’nin yenilikçi ve erişilebilir tasarım anlayışı ile akıllı telefondan televizyona, dizüstü bilgisayardan drone’a, bisikletten scooter’a kadar farklı ürün çeşitleri ile yeni nesil teknolojik ürünlerini, Eylül ayında İstanbul’da açılacak ilk Mi Shop’ta satışa sunacağı ifade edildi.

'160 farklı Xiaomi ürünü yerinde deneyimlenecek'

Xiaomi – EvoFone ortaklığı için açıklamalarda bulunan EvoFone Genel Müdür Yardımcısı Onur Çon “EVOFONE olarak farklı kategorilerdeki ürünleri, tüm dünyada beğeniyle kullanılan Xiaomi’nin Türkiye’deki yetkili distribütörü olmaktan dolayı gururluyuz. Ayrıca müşterilerimize daha iyi hizmet vermek adına Eylül ve Ekim aylarında önce Vadi İstanbul’da sonra da Forum İstanbul’da iki Mi Shop açacağız. Bu iki mağazada Xiaomi ürünleri hakkında detaylı alabilecek olan tüketiciler, 160 farklı Xiaomi ürün seçeneğini de yerinde deneyimleyebilecekler. İstanbul ve Türkiye genelindeki Mi Shop sayımızı kısa süre içerisinde artırmak da öncelikli iş planlarımız arasında yer alıyor." açıklamasında bulundu. Toplantıda telefonların üzerinde Mi ve Evofone etiketlerinin bulunmasına dikkat edilmesi gerektiğini belirten Onur Çon, teknik destek konusunda Genpa ortaklığına gittiklerinin de altını çizdi.