LUGATEto'o'nun unutamadığı anısı - Bir Hikaye

Eto'o'nun unutamadığı anısı

Eto'o'nun unutamadığı anısı
Eto'o'nun unutamadığı anısı

Kamerunlu golcü Samuel Eto'o, Fildişi Sahili'nde yıllar önce yaşadığı bir olayın kendisini çok etkilediğini söyledi ve bilinmeyen hikayeyi yıllar sonra anlattı.

Bir dönem ülkemizde de forma giyen Samuel Eto'o, Fildişi Sahili'nde olduğu sıralar başından geçen ve unutamadığı bir olayı paylaştı. Kamerunlu golcü, eşi için birkaç alışveriş yaptıktan sonra arabasına bindiğini ardından Fildişi Sahilli bir gencin aracın önünü keserek kendisiyle konuşmak istediğini ifade etti ve şöyle konuştu:

  • 2007 yılıydı. Fildişi Sahili'ne gitmiştim. Plateau'daydım. Eşim için birkaç alışveriş yaptıktan sonra aracıma döndüm ve ardından Fildişili bir genç de arabanın kapısını açarak yanıma oturdu. Çok korkmuştum. Benimle konuşmaya başladı. 'Abi, affedersin. Amacım sana saldırmak değil. Beni bir dakika dinle daha sonra aracını işgal ettiğim için polisi arayabilirsin. Burada ben araç park etme işinde çalışıyorum. Hayallerim, hırsım ve projelerim var. Ancak kimse bana yardım etmiyor. Finansal açıdan desteğe ihtiyacım var.' Hiç sözünü kesmeden onu dinledim. Sonra ona dedim ki 'Al bu çeki. Burada 4 bin 500 euro var. Numaramı da veriyorum sana, sen de bana numaranı ver. 12 ay sonra Abidjan'a tekrar geleceğim. Eğer bu parayı çoğaltmış olursan sana gerçek manada yardım edeceğim.' Araçtan inerken oldukça motive olmuş görünüyordu. 2008 yılının ekim ayında Abidjan'a geldim. Ancak bu genç beni 2 ay önce arayıp parasını artırdığını söylemişti. Onunla buluştum. Bana dükkanını gösterdi. 2 kırmızı taksisi vardı ve taksiciler bazı donanımları almak için ona geliyorlardı. Onunla gurur duydum. Bu tarz insanlar içinizdeki yardım isteğini artıyor. Birisine merhamet edip para veriyorsun ama onlar bu parayla bir şeyler yapmak yerine bara gidiyorlar. Bu tarz faaliyetler yapmak yerine hayatlarını yaşamaya çalışıyorlar. Bu genç beni zekasıyla öylesine etkilemişti ki ona daha fazla yardım ederken hiç tereddüt etmedim. O da işlerini büyüttü ve 25 gence iş verdi.


BEĞEN
YORUMUNUZU YAZIN, SORUNUZU SORUN
{{ entity.comments.quantity }} KİŞİ YORUM YAZDI
İLK YORUM YAZAN SİZ OLUN
YUKARI DÖNÜN

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz