LUGATMicrosoft kuruldu - Tarihte Bugün

Microsoft kuruldu

Microsoft kuruldu
Microsoft kuruldu

Şu anda dünyanın en değerli yazılım şirketi konumunda bulunan Microsoft, 4 Nisan 1975 tarihinde Bill Gates ve Paul Allen ortaklığında kuruldu. Bill Gates’in 19 yaşındayken yaptığı bu ortaklık ileride büyük bir şirketin kurulacağının habercisiydi. New Mexico, Albuquerque’deki 22 yaşındaki Paul Allen ile anlaşan Bill Gates, kurulan şirkette ilk olarak MITS Altair 8800 için BASIC geliştirmek için kuruldu.

28 Ekim 1955 tarihinde Seattle, ABD’de dünyaya gelen Bill Gates, şu an dünyanın en zengin ikinci insanı konumunda bulunuyor. Bill Gates’in bir yazılımcı, girişimci, yatırımcı ve iş adamı olduğu herkes tarafından biliniyor.

21 Ocak 1953 tarihinde ABD’de dünyaya gelen Paul Gardner Allen ise 1975’te Bill Gates ile birlikte Microsoft’u kurmuş olsa da Bill Gates’in adı ve şirket üzerindeki gücü çok daha fazla oldu. Geçirdiği hastalık sebebiyle şirketten ayrılmak zorunda kalan Paul Gardner Allen, NBA’daki Portland Trail Blazers takımının sahibidir.

BEĞEN
YORUMUNUZU YAZIN, SORUNUZU SORUN
{{ entity.comments.quantity }} KİŞİ YORUM YAZDI
İLK YORUM YAZAN SİZ OLUN
YUKARI DÖNÜN

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz