BİR HİKAYE ANASAYFA 21 NİSAN 2018 LUGAT

Sokaklardan gelen şöhret

Sokaklardan gelen şöhret
Sokaklardan gelen şöhret

Gerçek adıyla Orhan Baltacı aslında Almanya doğumlu. Aslen Rizeli olan Doğuş, şarkıcı kimliğinin yanında ilginç hayat hikayesiyle de dikkat çekiyor.

4 yaşına kadar Almanya’da büyüyen Doğuş, ailesinin memleket hasretine daha fazla dayanamaması sebebiyle Türkiye’ye kesin dönüş yapma kararı alır. Fakat vatan hasretinin dinmesi Doğuş’un başka acılara kapı aralamasına sebep olur. Türkiye’ye kesin dönüş yaptıktan sonra anne ve babasının boşanma kararı alması oğulları Orhan’la da yolların ayırmasıyla sonuçlanır. Orhan Baltacı, Çocuk Esirgeme Kurumu’na bırakıldıktan bir sene sonra babaannesi tarafından kurtarılır. Babaannesiyle de bir süre kaldıktan sonra annesinin özlemine dayanamayıp evine geri dönmek ister.

Fakat yaşadığı tüm acılardan sonra kendini o eve ait hissetmeyen Doğuş, çareyi sokaklarda aramaya başlar. Gittiği yerlerde her zaman kendini misafir gibi hisseden Doğuş’un evi artık sokaklardır. Bir çocuğun yaşamaması gereken birçok şeyi sokaklarda görür. Bu tecrübeler onu, şarkı sözleri yazmaya iter ve yazdığı sözler ilk olarak kendi çevresinden daha sonra da ünlü yapımcı İskender Ulus tarafından takdir edilmeye başlar. Yaşadıklarını bir kenara itip sadece müzik kariyerine odaklanan Doğuş, ilk albümünü de kendi ismiyle yayınlar. Şarkılardan kazandığı paranın bir kısmını sürekli sokak çocukları adına çalışan dernek ve kurumlara bağışlayan Doğuş, sosyal yardım projelerinde ön plana çıkmaktadır.

Azeri eşiyle dünya evine giren Doğuş, düğününü Azerbeycan'da yaptı

Müzik kanallarında popüler olmaya başlayan ve herkesin mırıldandığı “Gamsız, vicdansız, ben sensiz ne yaparım şimdi?” gibi sıradan sözlerle kendine büyük bir hayran kitlesi oluşturan Doğuş, şimdi evli ve ikiz çocuk babası. Azerbaycanlı eşi Xoshqedem Baxsheliyeva da kendisi gibi ülkesinde çok meşhur bir şarkıcı. Çift, ikizlerinin doğumunun ardından İstanbul’da yaşamaya başlamıştır.

1 görüntülenme

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.