LUGATVan kedisinin gözleri 3 gruba ayrılıyormuş! - Bir Hikaye

Van kedisinin gözleri 3 gruba ayrılıyormuş!

Van kedisinin gözleri 3 gruba ayrılıyormuş!
Van kedisinin gözleri 3 gruba ayrılıyormuş!

Gözleri mavi ve kehribar rengi olan Van kedilerinden etkilenmeyen yoktur. Üstelik bu kediler iyi birer de yüzücüymüş. Nadide ve asil olan bu kedi ırkına dair kısa bir araştırma yaptık. Ortaya çıkan sonuca göre bu kedilerin göz rengi üç gruba ayrılıyormuş!

Tüm hayvanlar sevimlidir. Hepsi sevgiye muhtaç ve nadidedir. Ancak Van kedileri hem nazik hem de sevgi dolular! Gözleri ile insanları etkileme konusunda uzman olan bu kediler üç gruba ayrılıyor. Bunlar her iki gözü mavi, her iki gözü kehribar ya da bir gözü mavi bir gözü kehribar olarak sıralanabilir.

  • Bilimsel olarak: Van kedisinin gözlerinin farklı renkte olması bir mutasyon örneği. Van kedisinin gözleri kalıcı bir özelliktir ve bir çevrenin etkisi ile meydana gelmez.

Genel özellikleri

Kuvvetli bir vücuda sahip olan Van kedileri orta boylu hayvanlar olarak biliniyormuş. Ayrıca bu kedilerin postu çok özeldir ve su geçirmiyor. Bu da aslında Van kedilerinin suyu ne kadar sevdiğini gösteriyor diyebiliriz.

Üstelik bu kediler safkan. En önemli özelliği genetik bozukluk sonucu ortaya çıkan göz renkleri. İnsanı etkilemeye başaran gözleri bu kedilerin en önemli silahı aslında.

Bu arada sahiplerine sadık olan bu kedilerin çok zeki olduğunu biliyor muydunuz? Bizde yeni öğrendik!

Üstelik Van kedisi tescilli bir markaymış.

Van Kedisi’nin Van’a ait bir değer olduğu resmi olarak 22.04.2006 tarihinde tescil edilmiş.

BEĞEN
YORUMUNUZU YAZIN, SORUNUZU SORUN
{{ entity.comments.quantity }} KİŞİ YORUM YAZDI
İLK YORUM YAZAN SİZ OLUN
YUKARI DÖNÜN

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz