LUGATZeki Müren ve Neşet Ertaş'ın tanışma hikayesi - Bir Hikaye

Zeki Müren ve Neşet Ertaş'ın tanışma hikayesi

Zeki Müren ve Neşet Ertaş'ın tanışma hikayesi
Zeki Müren ve Neşet Ertaş'ın tanışma hikayesi

Neşet Ertaş Zeki Müren'in filminde duyduğu bir şarkıyı sazıyla çalmasıyla başlamış hikaye. Ardından sanatın paşası Zeki Müren Neşet Ertaş'ı yanına çağırmış. Neşet Babanın ağzından o hikaye.

"Zeki Müren, halk müziğimizi nakış nakış işlemişti, telifini ödeyip, Aşık Ali İzzet'in mühür gözlüm şiirini satın almış, aranjman olarak okumuştu.şarkıyı zeki müren'in filminde seyrettim, sazı alıp, köylü yüreğimle ezgiledim, köy düğünlerinde söyledim. bir zaman geçti, son model bi araba geldi, Zeki Müren seni İzmir Fuarı'na çağırıyor dedi.gittim, bir ay çaldım, telif hakları bana ait olan şarkıyı nasıl çalarsın diye tek kelime etmedi, bi gün biri geldi, Zeki Müren seni çağırıyor dedi, gittim, gazino patronuyla aynı masada oturuyor, ayağa kalkıp, ağabey hoş geldin dedi, önünde viski var, ne içersin dedi, çay dedim, türküye başladı, tarif etmem imkânsız, ikinci dörtlüğü yakaladım, devam ettim, gene ayağa kalktı, "olamaz böyle ses" diyerek, başını duvarlara vurdu, rahmetliye çok şey borçluyum..."

Neşet Ertaş

YORUMUNUZU YAZIN, SORUNUZU SORUN
{{ entity.comments.quantity }} KİŞİ YORUM YAZDI
İLK YORUM YAZAN SİZ OLUN
YUKARI DÖNÜN

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz