Cemaat-i İslami Partisi üyeleri, Pakistan'da enflasyon ve yolsuzluk protestosu düzenledi

Cemaat-i İslami lideri Hak, artan enflasyon sebebiyle eski Başbakan İmran Han ile mevcut Şahbaz Şerif hükümetini suçladı.
Cemaat-i İslami lideri Hak, artan enflasyon sebebiyle eski Başbakan İmran Han ile mevcut Şahbaz Şerif hükümetini suçladı.

Cemaat-i İslami Partisi destekçileri, 27 Haziran Pazar akşamı yolsuzluk ve enflasyona karşı düzenledikleri protesto gösterileri için Pakistan'ın Ravalpindi kentinde toplandı.

Pakistan’da Cemaat-i İslami Partisi, enflasyon, yolsuzluk ve faize dayalı ekonomiye karşı protesto düzenledi.

Dawn gazetesindeki habere göre, hazırlanan özel bir trenle 25 Haziran’da Pencap eyaletindeki Rahimyar Han şehrinden yola çıkan Cemaat-i İslami destekçileri pazar günü başkent İslamabad’a komşu Rawalpindi’ye vardı.

Cemaat-i İslami lideri Siracül Hak’ın da içerisinde bulunduğu treni Ravalpindi’de partinin destekçileri karşıladı.

Enflasyon, yolsuzluk ve faize dayalı ekonomi sebebiyle düzenlenen protestoya yüzlerce kişi katılırken, gösteride hükümet karşıtı sloganlar atıldı.
  • Cemaat-i İslami lideri Hak, burada yaptığı açıklamada, artan enflasyon sebebiyle eski Başbakan İmran Han ile mevcut Şahbaz Şerif hükümetini suçladı.

Hak, hükümetin Uluslararası Para Fonu'nu (IMF) memnun etmek için halka vergi yüklendiğini belirterek, hükümetten artan enflasyonu durdurmasını istedi.