Ali Koç'un adaylığı sonrası Aziz Yıldırım'dan şok karar

Ali Koç'un ilk yapılacak kongrede Fenerbahçe başkanlığına aday olacağını açıklamasının ardından Aziz Yıldırım'ın bu duruma çok sinirlendiği Yargıtay kararı olumlu olsada başkanlığa tekrar aday olacağı iddia edildi.

Aziz Yıldırım'a yakınlığıyla bilinen Faik Çetiner, Ali Koç'un Fenerbahçe başkanlığına adaylığını resmen açıklamasının ardından yaşananları anlattı.

Fenerbahçe'nin önemli isimleriyle görüştüğünü söyleyen Çetiner, Yargıtay'dan olumlu karar çıksa da Aziz Yıldırım'ın yeniden aday olacağını söyledi. Çetiner, ikilinin başkanlık yarışının nasıl geçeceğini de yorumladı.

Çetiner'in yorumları şu şekilde: Tartışılacak konulardan biri de Ali Koç'un adaylığını geri çekip çekmeyeceği... Benim gördüğüm baskı sonrası Koç adaylığını çekmez...

"Fenerbahçe'de gizli başkan adayları vardı. Sadettin Saran ve Mehmet Ali Aydınlar'dı bu kişiler... Ama aday olmazlar."

"Ali Koç ve Aziz Yıldırım adaylığını koyarsa çekişmeli bir kongre olur ama bu kez Aziz Yıldırım başkanlığı çok da kolay kazanamaz."

"Aziz Yıldırım önceki seçimleri ezici üstünlükle kazanmıştı. Kongrede ona inanan bir grup var. Genel Kurul üyelerinin oylarıyla Aziz Yıldırım başkan seçilmişti, gönderirse de Genel Kurul gönderir."

Kaynak: Fanatik


Fenerbahçe taraftarının yüzünü güldüren gelişme; Ali Koç adaylığını açıkladı