Beşiktaş, yeni transferini oynatmadan satabilir

​Beşiktaş, yeni transferini oynatmadan satabilir
​Beşiktaş, yeni transferini oynatmadan satabilir

Transferde ilklere damga vuran Beşiktaş'ın ön protokol imzalatılan Hırvat stoper Vida'yı cazip bir bonservisle İngiltere'ye gönderebileceği belirlendi.

Son yıllarda transferde ilklere imza atan Beşiktaş yönetiminin, devre arası takıma katılmasına kesin gözüyle bakılan Domagoj Vida'da sıra dışı bir strateji izleyebileceği belirlendi.

Dinamo Kiev'le sözleşmesi 31 Aralık'ta bitecek olan Hırvat stoperle ara transfer dönemi için ön protokol imzalayan siyah-beyazlıların, 28 yaşındaki başarılı futbolcuyu siyah-beyazlı takıma gelmeden satabileceği ortaya çıktı.

Tecrübeli oyuncunun transfer piyasasında konuşulan bir isim olması, yönetimin bu konuda beklemeye geçmesinin sebebi olarak gözüküyor.

PREMİER LİG'DE PİYASASI YÜKSEK

Başta Everton olmak üzere bazı Premier Lig kulüplerinin Vida ile ilgilendiği yönünde kulübe gelen haberler üzerine siyah-beyazlıların bekle-gör taktiğini uygulamaya başladığı savunuldu.

Domagoj Vida'dan en az 10 milyon avro gibi bir bonservis bedeli bekleyen siyah-beyazlı yönetimin, uygun rakamlar olması halinde ve Vida'nın da istemesi durumunda, Hırvat stoperi oynatmadan satabileceği aktarıldı.

Resmi teklif gelmesi halinde Teknik Direktör Şenol Güneş'le de görüşecek olan yöneticiler, Vida'nın satılması halinde tüm dünyada konuşulacak bir transfere daha imza atmış olacak.

ORMAN: VİDA DAHA BİTMEDİ!

Başkan Fikret Orman dün Domagoj Vida için "Çok önemli oyuncu ancak ana sözleşme imzalanmış değil. Öyle olsa KAP'a bildirmiş oluruz ama olmama ihtimali de var, daha bitmiş bir şey yok" dedi. Orman'ın bu açıklaması kafaları karıştırsa da bu sözlerin olası satış için 'taktik' olabileceği kaydedildi. Siyah-beyazlı yönetim, Vida'nın satılması halinde elde edilecek bonservis geliriyle devre arasında bir veya iki oyuncuyu kadrosuna katacak.