Dursun Özbeki Divan Kurulu toplantısında göz yaşlarını tutamadı!

Dursun Özbeki Divan Kurulu toplantısında göz yaşlarını tutamadı!
Dursun Özbeki Divan Kurulu toplantısında göz yaşlarını tutamadı!

Galatasaray eski başkanı Dursun Özbek, Galatasaray Başkanı Mustafa Cengi'in çağrısı üzerine kürsüye çıktı. Özbek konuşmasının bazı bölümlerinde göz yaşlarına hakim olamadı.

Galatasaray'da olağan Divan Kurulu toplantısı gerçekleştirildi. Galatasaray eski başkanlarından Dursun Özbek, Divan Kurulu toplantısında söz alarak önemli açıklamalarda bulundu. Eski başkanın kürsüde göz yaşlarına hakim olamaması gözden kaçmadı.

Dursun Özbek'in Divan Kurulu'nda yaptığı açıklamalardan öne çıkanlar;

"Görev yaptığım süre boyunca tarihte görülmemiş bir şekilde bana destek verdiniz. Hayatımın en güzel yıllarını Galatasaray'a hizmet ederek geçirdiğim zamanlarda yaşadım. Galatasaray'a en büyük hizmetlerimizden biri bu sene kurduğumuz takımdı. Şampiyonluğa yürüyen takımı oluşturduk. Riva ve Florya'dan yaklaşık 780 milyon TL gelir elde edeceğiz. Bunu söylerken koltuklarım kabarıyor.

Yıllardır bir müze yapılması isteniyordu. Real Madrid, Barcelona gibi dünya kulüplerinin müzeleriyle kıyaslanacak bir müze yaptık. Haftaya açılacak. Stadın intifa hakkını aldık. Kapalı spor salonumuzu yaptık. Bizim için olmazsa olmazlarımızdan biriydi. Stadın içerisinde hiç kullanılmayan alanlara ofisler yaptırdık. Günlük, aylık kiralanabilecek şekilde. Buralardan kulübe bir kaynak yarattık.''

''GALATASARAY AİLESİNİN BİR ÇOCUGUĞUM''

"Stada 7 dakika mesafede 150 dönüm muhteşem bir arazi aldık. 6 tane nizami saha ve altyapıya hizmet edecek tesisler yapılacak. Emlak Konut burayı, Florya'ya karşılık yapacak. Ben Galatasaraylı bir ailenin çocuğuyum. Her dönemde bu kulübe hizmet etmekten şeref duyan bir insanım. Her şeyimi Galatasaray'a borçluyum. İyi anılan bir iş adamıysam Galatasaray sayesindedir. Galatasaray'a verdiğim hizmetlerden kursağıma 1 kuruş girmemiştir. Bu yakıştırmalar yerinde değil.

Galatasaray'ın konaklama sponsoru bendim. Birçok hizmetleri ben karşıladım. Fakat bunların karşılığında fatura kesilmek zorundadır. Biz bunları da bağış olarak verdik. Yanımda getirdim şimdi divan başkanına vereceğim. Fatura kesmiş, para almış diye yazıyorsunuz. Buyurun bağış makbuzlarını veriyorum. Bundan sonra da Galatasaray'a hizmet edeceğim. Sayın başkana söylüyorum; Galatasaray'ın tek konaklama sponsoru vardır. Takımımız ve misafirlerimiz her zaman bizim işletmelerimizde kalabilir.''

''CAVANDA'YI BEN ALDIM. HATALIYIM"

"Ndiaye'yi 7,5 milyon Euro'ya aldık. 16 milyon Euro'ya sattık ve 6 ay içerisinde kar elde ettik. Cavanda transferini biz yaptık. Yönetimimizin yaptığı hatalardan biriydi. 90 milyon TL kasa kolaylılığı sağladım. 150 milyon liralık da kefalet verdim. Galatasaray başarılı olsun diye verdim bunları. Bugüne kadar 1 kez anlatım mı?

Galatasaray'ı zora sokacak hiçbir uygulama içerisinde olmayacağım. Buradan duyuruyorum. Bu konuları da medya üzerinden konuşmayalım. Şimdi herkes öğrendi rakamları, bunlara gerek var mıydı?''