SPORUN EN ‘ZIPIR’ HALİNİ SİZLERLE BULUŞTURUYORUZ! TÜRKİYE VE DÜNYADAN TÜM SPOR DALLARINA AİT GELİŞMELERİ KENDİMİZE AİT BİR DİLLE ANLATMAYA DEVAM EDİYORUZ. SPORU TAKİP EDERKEN KEYİF DE ALACAĞINIZA EMİNİZ.

20.356 Takipçi
ZPOR HAKKINDA

Galatasaray'da deprem etkisi yaratan istifa

Sedat İncesi (en solda, ayakta) düzenlenen basın toplantısında kameralara poz veriyor.
Sedat İncesi (en solda, ayakta) düzenlenen basın toplantısında kameralara poz veriyor.

Galatasaray tekerlekli sandalye basketbol takımı koçu Sedat İncesu, istifa etti. Sedat İncesu, aylardır ödeme yapılmadığını söyleyerek başarıyla devam ettirdiği görevinden ayrıldı.

İçindekiler

Galatasaray Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı Başantrenörü Sedat İncesu, aylardır ödeme yapılmadığını söyleyerek başarıyla devam ettirdiği görevinden istifa ettiğini açıkladı.

Fanatik Gazetesi’ne konuşan İncesu, kulüp tarafından aylardır bir kuruş bile ödeme yapılmadığını öne sürdü ve evine dahi yürüyerek gidip geldiğini ifade etti. İncesu ayrıca çocuğunun kumbarasından para almak zorunda kaldığını ve bu sebeple evlatlarına rezil olduğunu belirtti.

Sedat İncesu ailesiyle birlikte Galatasaray Müzesi'ni geziyor.
Sedat İncesu ailesiyle birlikte Galatasaray Müzesi'ni geziyor.
  • "Artık bu kadar dayanabildim. Bizi Avrupa’ya göndermemek için elinden geleni yapanlar sonunda kazandı. Aylardır bir kuruş almadım. Şu an Florya’dan evime yürüyerek gidiyorum. Beni çoluğuma çocuğuma rezil ettiler. Çocuğumun kumbarasındaki parasını alıyorum"

Öte yandan deneyimli koç, Twitter hesabında yaptığı paylaşımda, "Bitti" ifadesini kullandı. Sedat İncesu, Sarı-Kırmızılı takım ile Türkiye ve dünyada birçok başarıya imza atmıştı.

Fırat Aydınus’a derbiden sonra ilk görev
İlginizi çekebilirFırat Aydınus’a derbiden sonra ilk görev

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz geçtiğimiz günlerde düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulunuyor.
Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz geçtiğimiz günlerde düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulunuyor.

GALATASARAY'DAN YALANLAMA

Konuyla ilgili resmi açıklama yapan Galatasaray, Sedat İncesu ve oyuncuların maaşlarının zamanında yattığını ifade ederek kimseye borçlarının olmadığını duyurdu.

  • Tekerlekli Basketbol Takımımızın antrenörü Sedat İncesu, bir gazeteye verdiği demeçte, “…aylardır bir kuruş almadım…evime yürüyerek gidiyorum…” gibi ifadeler kullanmıştır. Camiamızı bilgilendirmek zorunlu hale geldiği için aşağıdaki açıklamayı yapmak gereği doğmuştur: Gerek Sayın Sedat İncesu gerekse Tekerlekli Basketbol Takımımız oyuncularına maaşları zamanında ödenmektedir. Kulübümüzün Sedat İncesu’ya hiçbir maaş borcu yoktur. Bu zor günlerde, Kulübümüz üstüne oynanan oyunlara karşı Camiamızın ihtiyatla yaklaşması ve teyakkuz halinde olması gerekmektedir. Durumu kamuoyunun bilgisine sunarız.