SPORUN EN ‘ZIPIR’ HALİNİ SİZLERLE BULUŞTURUYORUZ! TÜRKİYE VE DÜNYADAN TÜM SPOR DALLARINA AİT GELİŞMELERİ KENDİMİZE AİT BİR DİLLE ANLATMAYA DEVAM EDİYORUZ. SPORU TAKİP EDERKEN KEYİF DE ALACAĞINIZA EMİNİZ.

20.356 Takipçi
ZPOR HAKKINDA

Hüseyin Göçek penaltı kararını neden iptal etmedi?

Yayıncı kuruluş yorumcusu Mehmet Demirkol, Galatasaray - Atiker Konyaspor maçına damga vuran tartışmalı penaltı pozisyonuna ilişkin çarpıcı bir iddia ortaya attı. Demirkol, Göçek'in Serdar Aziz'e kırmızı kart verdiği ve protokol gereği penaltı pozisyonunu iptal edemeyeceği için yoğun itirazlara rağmen geri adım atmadığını öne sürdü.

İçindekiler

Spor Toto Süper Lig’in 11. haftasında Galatasaray ile Atiker Konyaspor’un 1-1 berabere kaldığı mücadeleye son dakikada verilen penaltı kararı damga vurdu.

Galatasaray forması giyen Serdar Aziz’in Atiker Konyasporlu Skubic’e yaptığı harekette penaltı noktasını gösteren Hüseyin Göçek’in verdiği bu karar ciddi şekilde eleştirildi. Pozisyonu VAR hakemlerine danışmasına rağmen hem inceleme kararı vermeyen hem de kararını değiştirmeyen Göçek’in bunu neden yaptığına dair çarpıcı bir iddia yayıncı kuruluş yorumcusu Mehmet Demirkol’dan geldi.

Galatasaraylı futbolcular tartışmalı penaltı pozisyonunda hakeme yoğun şekilde itiraz ediyor.
Galatasaraylı futbolcular tartışmalı penaltı pozisyonunda hakeme yoğun şekilde itiraz ediyor.

Mehmet Demirkol, Hüseyin Göçek’in kırmızı kart gösterdiği ve protokol gereği iptal edemeyeceği için VAR’a gitmediğini ifade etti. Demirkol ayrıca VAR sistemi için de ‘YOK hükmünde’ yorumunu yaptı.

  • Kırmızı gösterdiği ve protokol gereği iptal edemeyeceği için VAR'a gitmedi. Başka açıklaması YOK. En iyi sistem bile kötü ellerde YOK hükmünde.
Galatasaray'dan olay paylaşım
İlginizi çekebilirGalatasaray'dan olay paylaşım
Galatasaray'dan 'ligden çekiliriz' iması
İlginizi çekebilirGalatasaray'dan 'ligden çekiliriz' iması
Otoriteler aynı görüşte: Pozisyon penaltı mı?
İlginizi çekebilirOtoriteler aynı görüşte: Pozisyon penaltı mı?
Galatasaray'a evinde soğuk duş
İlginizi çekebilirGalatasaray'a evinde soğuk duş
Mustafa Cengiz'den TFF'ye tepki
İlginizi çekebilirMustafa Cengiz'den TFF'ye tepki
Bu gönderiyi Instagram'da gör

🧐 Otoriteler hemfikir: Pozisyon penaltı değil.

gzt Spor (@gztspor)'in paylaştığı bir gönderi ()