20.356 Takipçi

Sporun en ‘zıpır’ halini sizlerle buluşturuyoruz! Türkiye ve dünyadan tüm spor dallarına ait gelişmeleri kendimize ait bir dille anlatmaya devam ediyoruz. Sporu takip ederken keyif de alacağınıza eminiz.

Lucescu'dan istifa iddialarına yanıt

A Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Mircea Lucescu, Ukrayna ile oynanacak karşılaşma öncesinde muhabirlerin sorularını yanıtlıyor...
A Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Mircea Lucescu, Ukrayna ile oynanacak karşılaşma öncesinde muhabirlerin sorularını yanıtlıyor...

Milli Takım'ın Salı günü 20.30'da Ukrayna ile oynayacağı hazırlık karşılaşması öncesinde basın toplantısında konuşan A Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Mircea Lucescu, Romanya basınında kendisi hakkında çıkan haberlerle ilgili değerlendirmelerde bulundu. Rumen teknik adam, görevi bırakma gibi bir durumun söz konusu olmadığını belirterek, "İşime devam ediyorum" dedi.

İçindekiler

A Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Mircea Lucescu, Milli Takım'ın yarın Ukrayna ile oynayacağı hazırlık maçı öncesinde, milli futbolcu Yunus Mallı ile Belek Turizm Merkezi'nde kamp yaptıkları otelde gerçekleştirilen basın toplantısında basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Romanya basınında kendisiyle ilgili "Ukrayna maçından sonra oturup konuşacağız, durumu değerlendireceğiz" yönündeki çıkan haberin ve görevi bırakmayı düşünüp düşünmediğinin sorulması üzerine Lucescu, şöyle konuştu:

LUCESCU'DAN İSTİFA BEKLEYENLERE CEVAP

  • "Böyle bir şey yok. Böyle bir deklarasyon yok. Atmasyon, yanlış bir haber. Böyle bir şey konuşmadım. Bu tarz fikirleri de böyle dışarıda herkese konuşmam. Böyle bir konuşma yok. Geleceğime ben karar veririm. Yararlı olamayacağımı görürsem zaten kimseye bu konuda bir şey yapmama gerek yok. İnanmasam bu şekilde devam etmezdim. Doğal olarak şu anda işime devam ediyorum ve bu işin iyi gideceğine inanıyorum."

Rumen teknik adam, kendisine soru yönelten basın mensubunu dikkatle dinliyor...
Rumen teknik adam, kendisine soru yönelten basın mensubunu dikkatle dinliyor...

Milli takımın gelecek planları ve son üç maçta gol atamaması ile ilgili soru üzerine Lucescu, çalışmaya devam edeceklerini, şu anda başka bir durumun söz konusu olmadığını belirtti.

İlginizi çekebilirBedelli yerleri açıklandı: 'Bedelli' gündeminin ilk 12 saatinde neler yaşandı?
İlginizi çekebilirJunior Caiçara: Mert’in Milli Takım’a alınmamasına çok şaşırdık

Lucescu, takımlarından yeni çıkacak genç oyuncular olması durumunda onları da milli takıma davet edeceklerini dile getirerek, şunları kaydetti:

PERFORMANS SONUCA YANSIMIYOR

  • "Bu gruba yeni oyuncu katabilmek için Türkiye ve yurt dışındaki bütün maçları izliyoruz. Bu genç ekiple mart ayında çalışmaya başladık. Yedi aylık bir süreçte beraber oynamaya başladık. Uluslar liginde çok zor bir gruptaydık. Çünkü Rusya ve İsveç, Dünya Kupası'nda oynadı. Her ikisi de üç yıldır aynı antrenör ve aynı oyuncularla şampiyonaya hazırlanıyordu. Baktığınız zaman diğer gruplarda Dünya Kupası'na giden ekiplerden yoktu. Bizim iki rakibimiz de Dünya Kupası'nda üst turlara kadar gitti. Bu iki takım da Hırvatistan'a ve İngiltere'ye penaltı atışıyla elendi. İkisi de tecrübeli ekiplerdi. Bizden daha tecrübeliydiler. Oynadığımız dört maçta da oyunun tamamını neredeyse domine ettik. Biz, sadece konsantrasyon nedeniyle bu tür goller yedik. Goller de attık."

YENİ EKİP VURGUSU

  • "Milli takıma gelen gençlerin hepsi sevdiği için geliyor. Burası bir prestij meselesi. Milli takımı sevmeseler gelmezler. Kulüp gibi değil. Bir mecburiyetleri yok. Burada başarılı olmak için, prestij meselesi için varlar. İyi bir grup kurduğumuza inanıyorum. Bu seviyeye gelmek benim hatam değil. Türk Milli Takımı'nda daha önce oynamış olan Tolga Ciğerci, şu anda takımında oynamıyor. Ozan Tufan, Volkan Şen, Arda Turan ve Burak Yılmaz gibi iyi oyuncular var ama kendi takımlarında oynamıyorlar. Çözüm bulmak zorundaydım. Sonuçta bir gençleştirme operasyonuna gittik ama bu diğer arkadaşlarımıza kapımızı kapattığımız anlamına gelmiyor. Kendi kurduğum ekipten memnunum. Son oynadığımız dört maçın dördünde de harika şeyler yarattık. Oyun açısından iyi oynadık. Konsantrasyon eksikliği ya da konsantrasyonu 90 dakikaya yayamamaktan kaynaklanan mağlubiyetler aldık. Şans güçten yana ama bu güç bize gelecek ve biz de o şanslılar grubuna gireceğiz."
İlginizi çekebilirEmre Belözoğlu'ndan Fenerbahçe cevabı

YUNUS MALLI: ÇOK ÜZGÜNÜZ

Milli futbolcu Yunus Mallı da UEFA Uluslar Ligi'nde milli takımın küme düşmesi ve sonrasında yapılan eleştirilerle ile ilgili soru üzerine sonuç alamayınca eleştirilerin normal olduğunu söyledi.

"Oyuncu grubu olarak çok üzgünüz" ifadesini kullanan Mallı, İsveç maçını kaybetmelerinin ülke adına kötü olduğunu belirtti.

Yunus Mallı, Milli Takım'ın B Ligi Grup 2'deki performansını değerlendiriyor...
Yunus Mallı, Milli Takım'ın B Ligi Grup 2'deki performansını değerlendiriyor...

Mallı, Uluslar liginde istedikleri hedeflere ulaşamadıklarını vurgulayarak, "Hepimiz, kendimizi geliştirmeye çalışmaya devam edeceğiz. Zamanla daha iyi sonuçlar elde edeceğimize inanıyorum. Tabii ki iyi sonuçlara da ihtiyacımız var. Sonuç olmayınca eleştirinin gelmesi gayet normal" diye konuştu.