Maçın yıldızı Cenk Tosun'dan Lucescu'ya sitem

​Maçın yıldızı Cenk Tosun'dan Lucescu'ya sitem
​Maçın yıldızı Cenk Tosun'dan Lucescu'ya sitem

Hırvatistan maçında galibiyet golümüzü atan Cenk Tosun, maç sonu yaptığı açıklamada; "Alışık olmadığım pozisyonda oynadım" diyerek Lucescu'ya küçük bir sitemde bulundu.

Milli takımımızın 2018 Dünya Kupası Avrupa Elemeleri grup maçında Hırvatistan'ı 1-0 mağlup ettiği karşılaşmada galibiyet golünü atan Cenk Tosun maç sonu yaptığı açıklamada; " Ya tamam ya devam maçıydı, gruptan çıkacağımıza eminim" ifadelerini kullandı.

Cenk Tosun'un maç sonu yaptığı konuşmanın tam metni;

ALIŞIK OLMADIĞIM POZİSYONDA OYNADIM

"Benim alışık olmadığım bir pozisyon olan açık pozisyonunda oynadım. Daha fazla defansif beki çıkarmamaya çalıştım. İkinci yarıda da Burak abiye destek olup atağa katıldım. Rakip çok iyi bir rakipti. Ama bizim için ya tamam ya devam maçıydı. Tüm takım arkadaşlarımı kutluyorum."

BİRİNCİ BİLE ÇIKABİLİRİZ

"Çok önemli bir galibiyetti. Eğer bir sonraki maçımızı kazanırsak gruptan çıkmayı garantileyebiliriz. Belki gruptan birinci bile çıkabiliriz. Çok önemli bizim için. Biz Ukrayna maçından sonra oturup Dünya Kupası'na katılmak istediğimizi ilettik kendimize. Dünya Kupası'na gitmek istiyoruz. Hocanın da dediği gibi çok iyi hazırlanmamız lazım. Takımdaki herkes kulüp takımlarında 11 oynamıyor. Futbolcuların, Milli Takım için kendilerini iyi hazırlaması gerekiyor."