İçişleri Bakanlığı duyurdu: Faaliyetleri geçici olarak durduruldu

HABER MASASI AA 1 DAKİKADA OKUNUR

İçişleri Bakanlığı, koronavirüs tedbirleri kapsamında pavyon, diskotek, bar, gece kulüplerinin faaliyetlerini yarından itibaren geçici olarak durdurdu. Almanya, İspanya, İtalya ve Fransa gibi ülkelerden dönen birçok ünlünün yüzlerce kişinin bir arada bulunduğu gece kulüplerinde görülmesine ve toplu etkinliklerin yapılmaması konusunda uyarılara rağmen özellikle İstanbul, Ankara ve İzmir gibi şehirlerde gece kulüplerinin açık durumda olmasına sosyal medyada büyük tepki gösterilmişti.

İçişleri Bakanlığı, 81 İl valiliğine 'koronavirüs tedbirleri' konulu ek genelge gönderdi. Genelge ile koronavirüs salgının Çin'in Vuhan kentinde başlayarak tüm dünyayı tehdit etmeye devam ettiği ve Dünya Sağlık Örgütü tarafından pandemi olarak nitelendirildiği hatırlatıldı.

  • Genelgede; koronavirüs (Kovid-19) salgınından vatandaşları korumak ve salgının yayılmasını engellemek için Sağlık Bakanlığı ile yapılan değerlendirilmelerde; umuma açık istirahat ve eğlence yerleri olarak faaliyet yürüten ve vatandaşların çok yakın bir mesafede bir arada bulunarak hastalığın bulaşma riskini artıracağı, bu nedenle pavyon, diskotek, bar, gece kulüplerinin yarın saat 10.00 itibariyle geçici süreliğine faaliyetleri durdurulacağı belirtildi.

Genelgede ayrıca, söz konusu tedbirlere ilişkin vali ve kaymakamlar tarafından il ve ilçe belediyeleri ile işbirliği içinde ilgi kanun hükümleri çerçevesinde gerekli gerekli tedbirlerin ivedilikle alınması ve kolluk birimleri tarafından konunun takip edilerek uygulamada herhangi bir aksaklığa meydan verilmemesi istendi.

Sarı yeleklilere koronavirüs de engel olmadı
Jurnal.ist

Esra Elönü'nün babası umre ziyareti sonrası hayatını kaybetti: Koronavirüs testi negatif çıktı
Jurnal.ist

Ankara Valisi Vasip Şahin: Semptom belirlenen 5 kişi hastaneye nakledildi
Jurnal.ist

Kültür ve Turizm Bakanlığı duyurdu: Kütüphaneler 14 gün kapatılıyor📚
Jurnal.ist

✈️9 Avrupa ülkesinden dönecek olan vatandaşlar için yeni gelişme
Jurnal.ist

Koronavirüsün merkezi Avrupa'dan gelenler 14 gün kuralını dinlemedi: Gece kulüpleri tehlike saçıyor
Jurnal.ist