Koronavirüse yakalandığını söyleyen eşini banyoya kapattı

HABER MASASI DİĞER 1 DAKİKADA OKUNUR

Litvanya'da bir adam, kendisinde koronavirüs olduğunu söyleyen eşini banyoya kilitledi. Olay, polisin müdahalesi ile çözüme ulaştı.

Litvanya’da bir adam çocuklarının yardımıyla, koronavirüse yakalandığı şüphesiyle eşini evinin banyosuna kapattı. Kadının serbest bırakılması için Litvanya polisi müdahale etmek zorunda kaldı.

Konuya ilişkin açıklama yapan Ulusal Polis Teşkilatı sözcüsü Ramunas Matonis, "Kadının koronavirüse yakalandığı şüphesiyle, eşi ve iki yetişkin oğlu tarafından banyoya kapatıldığı ihbarını aldıktan sonra, ekiplerimiz kadını kurtarmak için müdahale etti." ifadelerini kullandı.

Euronews'ün haberine göre, şiddet olayı yaşanmadığı için söz konusu kişilerin gözaltına alınmadığını belirten polis sözcüsü, kadının da şikayetçi olmadığını aktardı.

Kimliği açıklanmayan kadın daha önce ailesine, yurt dışından gelen birinden koronavirüse yakalanmış olabileceğini söylemişti. Yerel basının haberlerine göre, kadının Kovid-19 testi de negatif çıktı.

  • Bugüne kadar Litvanya’da sadece bir koronavirüs vakası tespit edildi. İtalya’nın kuzeyinde bulunan Verona kentinden dönen bir kadında ortaya çıkmıştı.

Dünyada koronavirüs selamlaşması: El sallama, dirsekle ve ayakla tokalaşma
Jurnal.ist

Koronavirüs, Avrupa Birliği'ne de sıçradı
Jurnal.ist

İran'a gitmeyin: Koronavirüs neredeyse bütün şehirlere bulaştı
İran'da koronavirüs nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı 92'ye, vaka sayısı 2 bin 922'ye yükseldi. İran Cumhurbaşkanı Ruhani: 'Koronavirüs neredeyse bütün eyaletlerimize yayıldı' açıklamasında bulundu. Korkutan açıklama sonrası İran'da ülke genelinde bir panik havası oluştu. Gelişmeler ve son durum takip ediliyor.