Antalya'da askerlik yapacaklar buraya!

3'üncü Piyade Eğitim Tugay Komutanlığı
3'üncü Piyade Eğitim Tugay Komutanlığı

Antalya'da 3'üncü Piyade Eğitim Tugay Komutanlığında askerlik yapacaklar için tüm bilgileri derledik. Antalya 3'üncü Piyade Eğitim Tugay Komutanlığı hakkındaki tüm bilgileri sizler için araştırdık.

3'üncü Piyade Eğitim Tugay Komutanlığı – Antalya

Antalya'da yapılacak aktiviteler neler?

Askerlik yapacakların eğitim sonrası bunları mutlaka yapmasını tavsiye ediyoruz.

  • - Likya Yolu’nda yürüyüş yapın.
  • - Antik Uygarlıkların şehri Aspendos’u keşfedin.
  • - Side kıyısında tarihle iç içe bir geziye çıkın.
  • - Tahtalı Dağı’na teleferikle ulaşın.

Askerlik yapacak askerlerin ulaşması en kolay olan yerlerden biriside Antalyadır.

Özel Araç: Muratpaşa ilçesinde bulunan 3. Piyade Eğitim Tugay Komutanlığı ile Ankara’nın arasında 479 kilometre, İstanbul arasında 696 kilometre, İzmir’den 454 kilometre, Trabzon’dan 1155 kilometre ve Konya’dan 301 kilometrelik bir mesafe bulunuyor.

Otobüs: Turistik bir kent olan Antalya’ya ülkenin birçok kentinden otobüs seferi mevcuttur. Bahar ve yaz aylarında tatilcilerin kente akın ettiği göz önünde bulundurulursa, önceden bilet alınması faydalı olacaktır. Otobüsler aracılığı ile İstanbul’dan 13 saat, Ankara’dan 8 saat, İzmir’den 8 saat ve Konya’dan 4 saat sonra Antalya’ya ulaşabilirsiniz.

Antalya otogarı ile Muratpaşa ilçesi arasında 15 kilometre mesafe bulunmaktadır. Otogarda indikten sonra taksi veya minibüsleri kullanarak birliğe ulaşabilirsiniz.

Havayolu: Havayolu ulaşımı, genellikle daha kısa sürmesi ve kolay bir yolculuk vaat etmesi nedeni ile tercih edilebilir. Antalya ili sınırları içerisinde bulunan Uluslararası Antalya Havalimanı’na bulunduğunuz ilden uçak seferi bulabilir ve kolaylıkla kente ulaşabilirsiniz.

Havalimanı ile 3. Piyade Eğitim Tugay Komutanlığı arasında yaklaşık 10 dakikalık bir mesafe vardır. Bu mesafeyi yalnızca taksiler ile kat edebilirsiniz. Ancak acemi erlerin dağıtım dönemlerinde havalimanı içerisinde ve çevresinde inzibatlar bulunabilir. Bu durumda inzibatlara teslim olarak da birliğinize gidebilirsiniz.