Apple iPhone 12'nin seri üretimi Temmuz'da başlıyor

iPhone
iPhone

Koronavirüs nedeniyle akıllı telefon şirketlerinin üretim zinciri olumsuz etkilenmeye devam ediyor.

En çok merak edilen telefonlardan biri ise iPhone 12. Üretim konusunda gelen yeni bilgiler, seri üretimin Temmuz'da başlayacağını gösteriyor.

Bu aşamadan sonra Kasım itibariyle yeni modelin tanıtımının da Kasım'da gerçekleşmesi bekleniyor.

Koronavirüs, teknoloji ekosistemindeki şirketlerde üretim sürecinin askıya alınmasına neden oldu. Durum böyle olunca personelin büyük kısmı evden çalışmak zorunda kaldı ve AR-GE de sekteye uğradı. Dolayısıyla yeni ürünlerin çıkışı epey problemli hale geldi. Daha önce de birçok farklı vesileyle bahsettiğimiz üzere birçok şirketin tepe seviyesi akıllıtelefonları ne zamanduyuracağı tam olarak belli değil. Apple ve Samsung ise başrolde yer alıyor.

İlginizi çekebilirKoronavirüs nedeniyle iPhone 12'nin üretimi gecikebilir

iPhone 12 ailesinin seri üretimi başlıyor

Şu anda yeni iPhone'ların detayları henüz net değil. Bildiğiniz gibi her yıl çok farklı bilgiler çıkıyor ama Apple tarafından tanıtılmadan hiçbir şey netleşmiyor.
Şu anda yeni iPhone'ların detayları henüz net değil. Bildiğiniz gibi her yıl çok farklı bilgiler çıkıyor ama Apple tarafından tanıtılmadan hiçbir şey netleşmiyor.

Bildiğiniz gibi normal şartlarda her sene Eylül'de gerçekleşen yeniiPhonetanıtımının bu yıl aynı tarihte yapılıp yapılmayacağı belli değil. Kaynaklar, iPhone 12 üretiminin normalde planlanandan 1 ay daha geç başlayacağını gösteriyordu. Ancak yeni haberlere göre iPhone 12 ailesinin seri üretimi başlıyor. Yani aslına bakılırsa böylece gelecek yıla ertelenme konusunda paylaşılan haberler geçerliliğini yitiriyor. DigiTimes, seri üretimin Temmuz'dabaşlayacağını gösteriyor. Dolayısıyla satışların gecikmeli de olsa başlaması bekleniyor.

İlginizi çekebilirKoronavirüs, yeni akıllı telefonlar için de büyük tehdit oluşturuyor

En fazla vaka görülen bölge, Güney Kore'de üretimlerin gerçekleştiği bölgelere fabrikalara 20 dakika uzaklıkta.
En fazla vaka görülen bölge, Güney Kore'de üretimlerin gerçekleştiği bölgelere fabrikalara 20 dakika uzaklıkta.
Raporlara göre Akıllı telefonların çok büyük kısmı Çin'de üretiliyor.

Ama buradaki en önemli bilgilerden biri tüm iPhone'ların üretimlerinin aynı anda başlamayacağı. İlk etapta 6.1 inç'lik modelin üretiminin gerçekleştirileceği tahmin ediliyor. Daha sonrasında ise 5.4 inç ve 6.7 inç'lik diğer modellerle birlikte yeniiPhoneserisinin tamamlanacağı belirtiliyor.

Az önce bahsettiğimiz modellerin farklı farklı zamanlarda üretimlerine başlanıyor olmasının tek nedeni bileşentedariği. Dolayısıyla farklı farklı şirketlerden temin edilen bileşenlerin bir araya gelmesi ve üretimin başlaması şu anda hiç kolay değil. Velhasıl kelam bu sene Eylül yerine tanıtımların Kasım'asarkması ve sonrasındaki süreçte de satışların başlaması planlanıyor. Son raporlar bu yönde.