Beyoğlu'nda ölü bulunmuştu: İngiliz ajanın evinden çıkanlar şaşırttı

İngiliz istihbaratı MI6 ajanı James Gustag Edward Le Mesurier
İngiliz istihbaratı MI6 ajanı James Gustag Edward Le Mesurier

Geçtiğimiz günlerde Beyoğlu'nun ara sokaklarında esrarengiz bir olay yaşandı. İngiliz ajanı olduğu öğrenilen bir kişi, sokak ortasında ölü bulundu. Ajan, Beyaz Miğferliler isimli bir örgütün de kurucusu olması dolayısıyla ölümü de şüphe çekti. İngiliz ajanın evinde yapılan aramada ise, bu şüpheleri ciddi ölçüde artıracak bulgulara rastlandı. İngiliz ajanın evinden harita ve kroki çıktı.

Beyoğlu Karaköy’deki ofisinin bulunduğu sokakta cesedi bulunan eski İngiliz istihbaratı MI6 ajanı James Gustag Edward Le Mesurier'in ölümüyle ilgili çok yönlü soruşturma sürüyor.

Tüm detayların tek tek incelenip, araştırıldığı soruşturma kapsamında Le Mesurier'in Adli Tıp Kurumu’ndaki ilk otopsisi tamamlandı. Eski ajanın ölüm nedeninin ilk bulgulara göre yüksekten düşmeye bağlı iç kanama olduğu ortaya çıktı.

Otopsi raporu kan sonucuna göre hazırlanacak

James Gustag Edward Le Mesurier'in cesedinden kan örneği alındığı, kanda yapılacak laboratuvar incelemesinin tamamlanmasıyla da kesin ölüm nedeninin belirleneceği bildirildi. Kanda Le Mesurier'in ölmeden önce hap ya da uyuşturucu alıp almadığı da araştırılacak. Yapılacak incelemenin önümüzdeki hafta tamamlanması beklendiği, gelen inceleme sonunda da kesin ölüm nedeninin yer alacağı otopsi raporunun hazırlanacağı kaydedildi.

Evden harita ve krokiler çıktı

Olayın ardından polis ekiplerinin, Le Mesurier'in bir yıllık eşi ile yaşadığı evde yaptığı araştırmada harita ve krokiler bulunduğu iddia edildi. Harita ve krokilerin nereye ait olduğu ise araştırılırken, soruşturmaya İstanbul Cinayet Büro Amirliği'nin yanı sıra Terörle Mücadele ve İstihbarat Şube Müdürlükleri de dahil oldu.

Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >