20.356 Takipçi

Politikadan dosya habere, yerel haberden özel çalışmalara kadar haberin sosyal medyasındasınız. Bazen 'ciddi mesele' bazen bir dakikalık videolarla gündeme dair önemli detaylarla buradayız.

Etil alkol ve kolonya ihracatına şartlı izin

Arşiv
Arşiv

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle en çok tüketilen ürünlerin başında olan kolonya ve hammaddesi etil alkol, ihracatı kayda bağlı mallar listesine girdi.

Resmi Gazete'de yayımlanan karara göre, söz konusu ürünlere ilişkin gümrük beyannameleri, ilgili İhracatçı Birlikleri Genel Sekreterliği'nce, Ticaret Bakanlığı'nın (İhracat Genel Müdürlüğü) ön onayının alınmasını müteakip kayda alınacak.

Etil alkol ve kolonyanın yanında dezenfektan, hidrojen peroksit, meltblown kumaşı (maske kumaşı) ihracı da izne tabi oldu.

Koronadan korunmak isteyen vatandaşlar soluğu kolonyacılarda aldı. Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca'nın Koronavirüsünün Türkiye'de bir kişide görüldüğünü açıklamasının ardından vatandaşlar kolonyacılara akın etti. Denizli'de dezenfektan ve kolonya stoklarının bittiğini söyleyen esnafların dükkanlarında uzun kuyruklar oluştu. Stoklardaki dezanfektan ve kolanyalar tükendi...

İlginizi çekebilir'Koronavirüs çantası'nda neler olmalı?
İlginizi çekebilirDezenfektanda 'merdiven altı' uyarısı: Uzun süreli kullanımda kanser riski var

İLGİLİ HABERLER