'Geçmiş bayram ziyareti' karantinaya sebep oldu

Geçmiş bayram ziyareti karantinaya sebep oldu
Geçmiş bayram ziyareti karantinaya sebep oldu

Gaziantep'in İslahiye ilçesinde babasına geçmiş bayram ziyaretine giden bir vatandaşın koronavirüs testi pozitif çıktı. Kişinin ziyaret ettiği 12 ev ve 66 kişi karantinaya alındı.

Geçtiğimiz günlere Gaziantep'in İslahiye ilçesinde hasta ziyaretine giden bir grup vatandaş nedeniyle Kozdere mahallesi karantinaya alınmıştı. Bu kez olay İslahiye ilçesine bağlı, merkeze 17 kilometre uzaklıktaki Şerikanlı Mahallesi'nde meydana geldi.

Geçmiş bayram ziyaretine gitti

Şahinbey'de ikamet eden A.K., geçmiş bayram ziyareti için İslahiye'nin Şerikanlı Mahallesi'nde ikamet eden babasının evine geldi. İş arkadaşı pozitif çıkan A.K.'nin Gaziantep Dr. Ersin Arslan Devlet Hastanesinde verdiği testin sonucu pozitif çıktı. Bunun üzerine A.K., tedavi için Gaziantep Dr. Ersin Arslan Devlet Hastanesine sevk edildi.

66 kişi karantinaya alındı

Öte yandan, A.K.'nın ziyaret ettiği öğrenilen Şerkanlı Mahallesi'nde 9, Yeşilyurt Mahallesi'nde 1, Gaziantep merkeze bağlı Şahinbey'de 2 olmak üzere toplam 12 ev ve 66 kişi karantinaya alındı.

İlçe Sağlık Müdürlüğü ve jandarma ekipleri tarafından yapılan filyasyon çalışması ile bu evler karantinaya alınarak giriş çıkışlar yasaklandı. Karantinaya alınan evlerin girişlerine şerit çekilerek karantinada olduğuna dair uyarı yazısı asıldı.

Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >