Hem ekonomik hem sağlıklı: Işıl ışıl parlayan bir cilt için cebinizi yakmayacak 10 detoks tarifi

Işıl ışıl parlayan cildin sırrı: Sağlıklı beslenme
Işıl ışıl parlayan cildin sırrı: Sağlıklı beslenme

Uzmanlar pürüzsüz, parlak ve sağlıklı bir cilt için, tüketilen besinlere oldukça dikkat edilmesi konusunda uyarıyor. Sağlıkla parlayan bir cilt için ekonomik 10 detoks tarifi...

İlginizi çekebilirSağlıkla parlayan bir cilt ve pamuk yumuşaklığında eller için kış bakım önerileri

Kırmızı meyve detoksu

                  
                  
                  
                  
                  
                  
                  
                  
                  
                  Bu lezzet için yorulmanıza gerek yok; tarif oldukça kolay. Ayıkladığınız nar ve parçalara böldüğünüz elmayı mutfak robotundan geçirin; işte bu kadar. Dilerseniz biraz sulandırabilirsiniz.
Kırmızı meyve detoksu Bu lezzet için yorulmanıza gerek yok; tarif oldukça kolay. Ayıkladığınız nar ve parçalara böldüğünüz elmayı mutfak robotundan geçirin; işte bu kadar. Dilerseniz biraz sulandırabilirsiniz.
Yeşil sebze detoksu

                  
                  
                  
                  
                  
                  
                  
                  
                  
                  Ispanak, salatalık, nane ve maydanozu mutfak robotundan geçirin ve yaklaşık 1 litre suyun içine ilave edin.Son olarak yarım limonu dilimleyip suya ekleyin. Bir süre buzdolabında beklettikten sonra tüketebilirsiniz.
Yeşil sebze detoksu Ispanak, salatalık, nane ve maydanozu mutfak robotundan geçirin ve yaklaşık 1 litre suyun içine ilave edin.Son olarak yarım limonu dilimleyip suya ekleyin. Bir süre buzdolabında beklettikten sonra tüketebilirsiniz.
Frambuaz suyuna elma dokunuşu

                  
                  
                  
                  
                  
                  
                  
                  
                  
                  Elma ve salatalığı dilimleyerek bir miktar suya ilave edin. Üzerine frambuaz ve limon dilimlerini ekleyin. Bir süre beklettikten sonra tüketebilirsiniz.
Frambuaz suyuna elma dokunuşu Elma ve salatalığı dilimleyerek bir miktar suya ilave edin. Üzerine frambuaz ve limon dilimlerini ekleyin. Bir süre beklettikten sonra tüketebilirsiniz.
Portakal detoksu

                  
                  
                  
                  
                  
                  
                  
                  
                  
                  C vitamini deposu olması açısından oldukça faydalı bir meyve olan portakal, tam bir detoks besini. Posasıyla detoks yaparken lezzetle tüketebileceğiniz bu içecek, içine atılan yeşil yapraklı bitkiler ile lezzetine lezzet katıyor. Portakal ile bağışıklık sisteminizi güçlendirirken sindiriminizi de kolaylaştıracaksınız. Bu lezzetli tarifi evde yapmak da oldukça kolay. Bir miktar suyun içerisine portakalları dilimleyin, dilerseniz içerisine nane, maydanoz ve salatalık dilimleri de ilave edebilirsiniz.
Portakal detoksu C vitamini deposu olması açısından oldukça faydalı bir meyve olan portakal, tam bir detoks besini. Posasıyla detoks yaparken lezzetle tüketebileceğiniz bu içecek, içine atılan yeşil yapraklı bitkiler ile lezzetine lezzet katıyor. Portakal ile bağışıklık sisteminizi güçlendirirken sindiriminizi de kolaylaştıracaksınız. Bu lezzetli tarifi evde yapmak da oldukça kolay. Bir miktar suyun içerisine portakalları dilimleyin, dilerseniz içerisine nane, maydanoz ve salatalık dilimleri de ilave edebilirsiniz.
Tarçın elma suyu

                  
                  
                  
                  
                  
                  
                  
                  
                  
                  Elma başlı başına bir detoks ürünüdür. Öncelikle elmaları dilimleyin; ardından çubuk tarçınları ekleyin ve üzerine bir miktar su dökün. Bir süre buzdolabında dinlendirdikten sonra tüketin.Dilerseniz üzerine toz tarçın serperek de tüketebilirsiniz.
Tarçın elma suyu Elma başlı başına bir detoks ürünüdür. Öncelikle elmaları dilimleyin; ardından çubuk tarçınları ekleyin ve üzerine bir miktar su dökün. Bir süre buzdolabında dinlendirdikten sonra tüketin.Dilerseniz üzerine toz tarçın serperek de tüketebilirsiniz.
Zencefil detoksu

                  
                  
                  
                  
                  
                  
                  
                  
                  
                  İdrar ve iltihap söktürücü özelliğe sahip zencefil, bağırsakları ve karnı etkinleştirerek sindirime yardımcı olur. Gazı, ödemi önlerken yağ yakımını da hızlandırır; bu yüzden etkili bir detoks besinidir. Zencefil suyunu evde hazırlamak da oldukça kolay. Yarım zencefilin üzerine 1 adet limon sıkın ve bir miktar su ekleyin. Suyunuz hazır.
Zencefil detoksu İdrar ve iltihap söktürücü özelliğe sahip zencefil, bağırsakları ve karnı etkinleştirerek sindirime yardımcı olur. Gazı, ödemi önlerken yağ yakımını da hızlandırır; bu yüzden etkili bir detoks besinidir. Zencefil suyunu evde hazırlamak da oldukça kolay. Yarım zencefilin üzerine 1 adet limon sıkın ve bir miktar su ekleyin. Suyunuz hazır.
Çilek suyu

                  
                  
                  
                  
                  
                  
                  
                  
                  
                  Çilek dolusu bu lezzet, hem tatlı ihtiyacınızı karşılayacak hem içerdiği minerallerle size enerji verecek. Kalorisi oldukça düşük çilek suyu detoks suyunu evinizde yapmak da oldukça kolay. Çilekleri dilimledikten sonra üzerine buz ve bir miktar su ekleyin; dilerseniz robottan geçirip püre haline de getirebilirsiniz. Nane yapraklarıyla süslemeyi unutmayın.
Çilek suyu Çilek dolusu bu lezzet, hem tatlı ihtiyacınızı karşılayacak hem içerdiği minerallerle size enerji verecek. Kalorisi oldukça düşük çilek suyu detoks suyunu evinizde yapmak da oldukça kolay. Çilekleri dilimledikten sonra üzerine buz ve bir miktar su ekleyin; dilerseniz robottan geçirip püre haline de getirebilirsiniz. Nane yapraklarıyla süslemeyi unutmayın.
Salatalık suyu

                  
                  
                  
                  
                  
                  
                  
                  
                  
                  Güne dinç ve enerji dolu başlamanın en etkili yollarından biri aldığınız besinlerin kalitesidir. Sağlıklı bir sabah için salatalık, iyi bir tercih olabilir. Suyla doldurduğunuz sürahinin içine limon ve salatalık dilimleyin; ardından birkaç damla limon sıkın. Buzdolabında bir süre beklettikten sonra tüketin.
Salatalık suyu Güne dinç ve enerji dolu başlamanın en etkili yollarından biri aldığınız besinlerin kalitesidir. Sağlıklı bir sabah için salatalık, iyi bir tercih olabilir. Suyla doldurduğunuz sürahinin içine limon ve salatalık dilimleyin; ardından birkaç damla limon sıkın. Buzdolabında bir süre beklettikten sonra tüketin.
Karpuz suyu

                  
                  
                  
                  
                  
                  
                  
                  
                  
                  Yine işiniz sürahiyle; bir sürahiye su doldurun, ardından içine karpuz dilimleyin. Dilerseniz karpuzun çekirdeklerini ayıkladıktan sonra da ekleyebilirsiniz. Karpuzu mutfak robotundan geçirip püre haline getirdikten sonra da kullanabilirsiniz. Karışımın içine nane yaprakları ve isteğe bağlı limon dilimleri de ekleyebilirsiniz.
Karpuz suyu Yine işiniz sürahiyle; bir sürahiye su doldurun, ardından içine karpuz dilimleyin. Dilerseniz karpuzun çekirdeklerini ayıkladıktan sonra da ekleyebilirsiniz. Karpuzu mutfak robotundan geçirip püre haline getirdikten sonra da kullanabilirsiniz. Karışımın içine nane yaprakları ve isteğe bağlı limon dilimleri de ekleyebilirsiniz.
Limonlu su

                  
                  
                  
                  
                  
                  
                  
                  
                  
                  Büyük bir sürahinin içine su doldurun; ardından üzerine nane yaprakları ve limon dilimleri ilave ediniz. Her gün kolaylıkla tazeleyebileceğiniz bu detoks suyu, buzdolabında bir süre beklettikten sonra tüketin.
Limonlu su Büyük bir sürahinin içine su doldurun; ardından üzerine nane yaprakları ve limon dilimleri ilave ediniz. Her gün kolaylıkla tazeleyebileceğiniz bu detoks suyu, buzdolabında bir süre beklettikten sonra tüketin.