İngiliz ajanın sır ölümü: Yeni görüntüleri ortaya çıktı

İngiliz eski istihbarat subayı James Gustaf Edward Le Mesurier
İngiliz eski istihbarat subayı James Gustaf Edward Le Mesurier

Eski İngiliz ajanı Karaköy'deki evinin önünde ölü bulunmuştu. İngiliz eski istihbarat subayı James Gustaf Edward Le Mesurier'in Büyükada’daki evinden Karaköy'e dönüş anları güvenlik kameralarına yansıdı. Bir sürü soru işaretleri olan sır ölümünün ardından İngiliz ajanı Mesurier'in yeni görüntüleri ortaya çıktı.

Eski İngiliz istihbarat subayı James Gustaf Edward Le Mesurier, Karaköy'deki ofisinin önünde 11 Kasım'da ölü bulundu.

Eski İngiliz ajanının Büyükada'daki evlerinden elektrikli araçla önde bahçıvan ve eşi arkada ise ajan Mesurier ve eşi Emma Wingber'in ayrılma anı
Eski İngiliz ajanının Büyükada'daki evlerinden elektrikli araçla önde bahçıvan ve eşi arkada ise ajan Mesurier ve eşi Emma Wingber'in ayrılma anı

İngiliz ajanın Büyükada'daki evinden ayrılma anı

Le Mesurier'in yaşadığı Büyükada'daki evinden, 9 Kasım'da ayrılırken güvenlik kamerasına yansıyan görüntüleri ortaya çıktı. Le Mesurier'in 9 Kasım cumartesi günü saat 18.07'de eşiyle birlikte evlerinden çıktığı görülüyor. James Gustaf Edward Le Mesurier ve İsveç vatandaşı eşi Emma Hedvig Christina Winber, evdeki görevlilerin kullandığı elektrikli araca biniyor. Çift, araçta bulunan biri kadın, iki görevliyle birlikte iskeleye doğru ilerliyor. Elektrikli aracı kullanan kişinin evin bahçıvanı olduğu öğrenildi. Çift daha sonra Karaköy'deki ofise geçti.Le Mesurier'in 11 Kasım'da sabaha karşı cansız bedeni bulundu.

Karaköy'deki ofisinin önünde ölü bulunan İngiliz eski istihbarat subayı James Mesurier'in Büyükada'daki evinden Karaköy'e dönerken güvenlik kamerasına yansıyan son görüntüleri ortaya çıktı. Le Mesurier'in 9 Kasım cumartesi günü saat 18.07'de eşiyle birlikte evlerinden çıktığı görülüyor. James Gustaf Edward Le Mesurier ve İsveç vatandaşı eşi Emma Hedvig Christina Winber, evdeki görevlilerin kullandığı elektrikli araca biniyor. Çift, araçta bulunan biri kadın, iki görevliyle birlikte iskeleye doğru ilerliyor. Elektrikli aracı kullanan kişinin evin bahçıvanı olduğu öğrenildi. Çift daha sonra Karaköy'deki ofise geçti. Le Mesurier'in 11 Kasım'da sabaha karşı cansız bedeni bulundu.
Video: Ahmet Zarifoğlu

Eşi ifadesinde söylemişti

İlginizi çekebilirEski İngiliz ajanı İstanbul'da ölü bulundu
İlginizi çekebilirRusya tepkili: İngiliz ajanın ölümü Rusya ile mi ilişkili?
İlginizi çekebilirBeyoğlu'nda ölü bulunmuştu: İngiliz ajanın evinden çıkanlar şaşırttı