İsveç'ten Türkiye'ye getirilen Emrullah Gülüşken taburcu oldu

Emrullah Gülüşken taburcu oldu
Emrullah Gülüşken taburcu oldu

İsveç'te koronavirüs teşhisi konulan ve kızı Leyla'nın yardım çağrılarıyla Türkiye'ye getirilen Emrullah Gülüşken, 15 günlük bir tedavinin ardından taburcu edildi.

İsveç'in Malmö kentinde koronavirüs teşhisi konulan ve sağlık durumu ağırlaşınca uçak ambulansla Türkiye'ye getirilen 47 yaşındaki Emrullah Gülüşken, tedavi olduğu Ankara Şehir Hastanesi'nden taburcu edildi.

Edinilen bilgiye göre, 26 Nisan'da Türkiye'ye getirilerek yoğun bakım servisine yatırılan ve koronavirüs tedavisine başlanılan Gülüşken, bir süre sonra normal servisteki odaya alındı.

Başka hastalıkları da tespit edildi

Yapılan tıbbi değerlendirmede, koronavirüs hastalığının yanı sıra Gülüşken'in karaciğerinde fonksiyon bozukluğu olduğu ve diyabet değerlerinin yüksek çıktığı tespit edildi.

Taburcu edildi

Gülüşken, değerlerinin tedavi sonrasında dengelenmesinin ve koronavirüs tedavisinin tamamlanmasının ardından bugün tedavi olduğu Ankara Şehir Hastanesi'nden taburcu edildi.

Ne olmuştu?

Emrullah Gülüşken, kızı Leyla'nın çabaları sonucu diğer çocukları Emir Ali, Samira ve Mahmut'la birlikte 26 Nisan'da Sağlık Bakanlığı'na ait ambulans uçakla Türkiye'ye getirilerek tedavi altına alınmıştı.

Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >