Kamu bankaları kredi faizlerini indirdi

Arşiv
Arşiv

Kamu bankaları Halkbank, Vakıfbank ve Ziraat Bankası ortak bir açıklama yayınlayarak kredi faiz oranlarında 200 baz puana kadar indirim yapıldığını açıkladı. Kamu bankaları konut kredileri faiz oranlarında 1 milyon TL, altı tutarlarda yüzde 1,29, 1 milyon TL üzerindeki tutarlarda yüzde 1,34 faiz oranları uygulayacak.

Kamu bankaları kurumsal kredi faiz oranlarında ürün ve vade yapısına göre 200 baz puana kadar indirim yaptığını duyurdu. Söz konusu indirimler ticari ve konut kredileri kapsıyor. Tüketici kredisi kapsam dışında bırakıldı.

Ticari ve konut kredilerinde indirim yapıldı

Yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi;

"22 Ekim 2021 tarihi itibarıyla kurumsal kredi faiz oranlarında ürün ve vade yapısına göre 200 baz puana kadar indirim yapılmıştır.

Konut kredileri faiz oranlarında ise 26 Ekim 2021 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere 1 milyon TL altı tutarlarda % 1,29, 1 milyon TL üzerindeki tutarlarda ise % 1,34 faiz oranları uygulanmaya başlanacaktır.

Bankalarımız, bugüne kadar olduğu gibi bugünden sonra da ülkemiz ekonomisinin ve istihdamının güçlendirilmesine katkı sağlamaya, müşterilerimizin ve firmalarımızın yanında olmaya devam edecektir."

Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >