20.356 Takipçi

Politikadan dosya habere, yerel haberden özel çalışmalara kadar haberin sosyal medyasındasınız. Bazen 'ciddi mesele' bazen bir dakikalık videolarla gündeme dair önemli detaylarla buradayız.

Koronavirüse yakalandığını söyleyen eşini banyoya kapattı

Arşiv
Arşiv

Litvanya'da bir adam, kendisinde koronavirüs olduğunu söyleyen eşini banyoya kilitledi. Olay, polisin müdahalesi ile çözüme ulaştı.

Litvanya’da bir adam çocuklarının yardımıyla, koronavirüse yakalandığı şüphesiyle eşini evinin banyosuna kapattı. Kadının serbest bırakılması için Litvanya polisi müdahale etmek zorunda kaldı.

Konuya ilişkin açıklama yapan Ulusal Polis Teşkilatı sözcüsü Ramunas Matonis, "Kadının koronavirüse yakalandığı şüphesiyle, eşi ve iki yetişkin oğlu tarafından banyoya kapatıldığı ihbarını aldıktan sonra, ekiplerimiz kadını kurtarmak için müdahale etti." ifadelerini kullandı.

Euronews'ün haberine göre, şiddet olayı yaşanmadığı için söz konusu kişilerin gözaltına alınmadığını belirten polis sözcüsü, kadının da şikayetçi olmadığını aktardı.

Kimliği açıklanmayan kadın daha önce ailesine, yurt dışından gelen birinden koronavirüse yakalanmış olabileceğini söylemişti. Yerel basının haberlerine göre, kadının Kovid-19 testi de negatif çıktı.

  • Bugüne kadar Litvanya’da sadece bir koronavirüs vakası tespit edildi. İtalya’nın kuzeyinde bulunan Verona kentinden dönen bir kadında ortaya çıkmıştı.

İlginizi çekebilirDünyada koronavirüs selamlaşması: El sallama, dirsekle ve ayakla tokalaşma
İlginizi çekebilirKoronavirüs, Avrupa Birliği'ne de sıçradı

İran'da koronavirüs nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı 92'ye, vaka sayısı 2 bin 922'ye yükseldi. İran Cumhurbaşkanı Ruhani: 'Koronavirüs neredeyse bütün eyaletlerimize yayıldı' açıklamasında bulundu. Korkutan açıklama sonrası İran'da ülke genelinde bir panik havası oluştu. Gelişmeler ve son durum takip ediliyor.

İLGİLİ HABERLER