Kripto para borsası Binance'ın CEO'sundan Elon Musk uyarısı

Binance CEO'su Changpeng Zhao ve Elon Musk
Binance CEO'su Changpeng Zhao ve Elon Musk

Kripto para piyasalarında hareketli günler yaşanırken Binance CEO'su Changpeng Zhao, Binance sistemlerine ilişkin açıklama yaptı. Zhao, Binance'ın işlem platformunda piyasaların hızlı hareket ettiği zamanlarda problemler yaşanabildiğini, dünkü işlem durdurmanın da bundan kaynaklandığını belirtti. Elon Musk'ın sürekli speküle ettiği kripto para piyasalarına ilişkin olarak Zhao "Musk'ın sözleri kripto para piyasalarını hareket ettiriyor, dikkatli olunması gerekiyor" açıklamasında bulundu.

Dünyanın en çok tercih edilen kripto para borsalarından Binance'ın CEO'su Changpeng Zhao, milyarder iş adamı Elon Musk'ın kripto para yorumlarına ilişkin açıklama yaptı.

Musk'ı Takipten çıkardı

Zhao geçtiğimiz günlerde Elon Musk'ı Tesla'nın otomobilleri Bitcoin ile satmaktan vazgeçmesi ve spekülatif davranışlarından ötürü Twitter'da takipten çıkarmış ve serzenişte bulunmuştu. Zhao'nun Elon Musk'ı takipten çıktığını fark eden takipçisine "Bunu büyük bir mesele haline getirmedim, ancak fark ettin" dedi ve "Bu kendisine ya da başka birine karşı yaptığım bir şey değil. İstediğini söyleyebilir. Zaten çok fazla insan takip etmiyorum" açıklamasını yaptı.

Coinbase hisseleri düştü

Çin'de bulunan regülatörler finans sektörüne kripto paralarla ilişkili hizmetleri vermeyi ve kripto para işiyle ilgili şirketlerle çalışılmasını yasakladı. Bu kararın ardından Bitcoin'de büyük düşüşler görülürken Coinbase'in hisseleri yüzde 10 oranında geriledi.

Musk ve Zhao'nun kolej arkadaşı olduğu iddia ediliyor

  • Milyarder iş adamı Elon Musk ile Binance'ın CEO'su Changpeng Zhao'nun kolej zamanından çocukluk arkadaşı olduğu iddia ediliyor.