PTT'nin 5 bin personel alımı ilanına başvurular başladı

PTT 5 bin personel alımı yapacak.
PTT 5 bin personel alımı yapacak.

Ulaştırma Bakanı Ahmet Arslan'ın PTT AŞ'ye alınacağı açıklanan 5 bin personelin belirleneceği sınav başvuruları bugün başladı. 17 merkezde gerçekleştirilecek olan yazılı sınavların başvurusu 21 Mayıs'ta sona erecek.

PTT AŞ bünyesine alınacak olan 5 bin personel için sınav başvuruları bugün başladı. Bin 623 postacı, 200 tekniker, 2 bin 625 gişe personeli, 82 avukat, 470 mühendis alımı için sınav başvuruları 21 Mayıs'ta sona erecek.

Taşeronlar arasından da seçilecek

Alınması planlanan bin 623 postacının, bini adaylardan 623'ü taşeronlardan, 2 bin 625 gişe personelinin de 2 bin 25'i adaylardan 600'ü taşeronlar arasından seçilecek.

Başvurular İnternet üzerinden yapılacak

Bakan Arslan tarafından verilen sınavın başvuruları buradan veya buradan yapılacak. Adaylar ilan edilen pozisyonlar için yapılacak yazılı sınavlardan yalnızca birine başvurabilecek.

Ulaştırma Bakanı Ahmet Arslan
Ulaştırma Bakanı Ahmet Arslan

Yazılı sınav 17 merkezde gerçekleşecek

Yazılı sınavlar İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Adana, Antalya, Samsun, Van, Gaziantep, Diyarbakır, Trabzon, Eskişehir, Kocaeli, Kayseri, Konya, Malatya, Erzurum olmak üzere 17 farklı merkezde gerçekleştirilecek.

Sözlü sınava, yazılı sınav puanı esas alınarak en yüksek puandan başlamak üzere ilan edilen pozisyon sayısının üç katı aday çağrılacak. İlan edilen pozisyon sayısı kadar asil ve yedek aday belirlenecek.

Sınav ücreti: 60 TL

Ücretin 60 lira olduğu sınavı kazananların kadrosu, idari hizmet sözleşmeli olarak yapılacak.

Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >