Trump bir daha başkan seçilse bile Twitter hesabına kavuşamayacak

Donald Trump yeniden başkan olsa bile Twitter hesabına kavuşamayacak
Donald Trump yeniden başkan olsa bile Twitter hesabına kavuşamayacak

Twitter Finans Müdürü yaptığı açıklamada, "topluluk kurallarını' ihlal eden Donald Trump'ın, bir kez daha ABD Başkanı olsa bile Twitter hesabı açamayacağını ifade etti. Trump'ın hesabı, 6 Ocak Kongre baskınında attığı tweetler nedeniyle 8 Ocak'ta süresiz olarak askıya alınmıştı.

Sosyal paylaşım sitesi Twitter'ın Finans Müdürü Ned Segal eski ABD Başkanı Donald Trump'ıntekrar başkanlık koltuğuna oturması durumunda bile hesabına konulan yasağın devam edeceğini söyledi.

Amerikan CNBC televizyonuna verdiği röportajda, Trump'ın kapatılan Twitter hesabı hakkındaki soruyu cevaplandıran Ned Segal, kapatılan bir hesabın tekrar açılmasının mümkün olmadığını, bu yasağın kalıcı olduğunu belirtti.

"Başkan olmak bir şeyi değiştirmiyor"


Segal, "Aykırı bir davranıştan dolayı platformdan çıkarıldığınızda, eski veya mevcut bir kamu görevlisi de olsanız, kurallarımız gereği tekrar gelmenize izin verilmez" dedi.

Şirket politikalarının "insanların şiddete teşvik edilmediğinden emin olmak için" tasarlandığına ve "ihlalcilerin" geri gelmesine izin vermediğine değinen finans yöneticisi, Trump'ın tekrar ABD Başkanı seçilmesi durumunda bile kişisel Twitter hesabını kullanamayacağını net bir şekilde ifade etti.

Ne olmuştu?

  • 6 Ocak'ta Trump yanlılarının Amerikan Kongresi'ni basması sonrası, sosyal medya şirketleri Trump'ın hesaplarına ciddi sansür uygulamaya başlamıştı.
  • Instagram ve Facebook, Trump'ın hesaba erişimini bir süreliğine engellerken, Twitter 8 Ocak itibarıyla Başkan'ın hesabını süresiz askıya aldığını duyurmuştu.
Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >