WhatsApp, Facebook ve Instagram çöktü

Arşiv
Arşiv

Popüler sosyal medya uygulamaları Facebook, WhatsApp ve Instagram‘a erişim sorunu yaşanıyor. Son birkaç saattir ağır olarak çalışan bu uygulamalar şu anda kullanılamıyor. Yaşanan soruna ilişkin henüz resmi bir açıklama yapılmadı.

Facebook, Instagram ve Whatsapp'ta erişim sıkıntısı yaşandı. Çok sayıda kullanıcı sosyal medyada uygulamaların çöktüğü mesajını paylaştı.

Erişim sıkıntısıyla ilgili olarak henüz resmi bir açıklama gelmezken, bazı kullanıcılar sorunun kısa süre içinde çözüldüğünü aktardı. Instagram'ın ana sayfasında yer alan "Server Hatası" mesajı, sorunun veri merkezleriyle ilgili olduğunu ortaya koyuyor.

Avrupa ve Amerika genelinde sorun yaşanıyor

Dünya çapında erişim aksaklıklarını tespit eden "downdetector.com" canlı arıza haritasında yer alan bilgiye göre, Instagram'a özellikle Avrupa ve Amerika genelinde erişim sorunu olduğu görüldü. Türkiye'de de bazı kullanıcılar sorun yaşadığını belirtildi.

Büyük internet sitelerine de erişim sorunu yaşanmıştı

  • Geçtiğimiz haftalarda, The Guardian, Financial Times, New York Times ve Bloomberg News başta olmak üzere çok sayıda web sitesi de dünya genelinde çökmüştü. Sorunun bulut bilişim hizmeti aldıkları Fastly platformundan kaynaklandığını açıklanmıştı.