Çocuklar duymasın sevenlerine üzücü haber

Çocuklar Duymasın dizisi uzun süre ekranda olmayacak.
Çocuklar Duymasın dizisi uzun süre ekranda olmayacak.

2002 yılında hayatımıza giren ve severek izlenilen dizi Çocuklar Duymasın günümüzde tekrar yayınlanmaya başlamıştı. Ancak son zamanlarda reytinglerde kötü giden dizi ile ilgili erken sezon finali kararı almış kısa bir süre ara veriyoruz denilmişti. Dizinin yapımcısı Birol Güven ise bir açıklama yaparak, ''Çocuklar Duymasın, 2023'te tekrar ekranlara dönecek" dedi.

Herkes tarafından sevilen Çocuklar Duymasın dizisi son zamanlarda reyting savaşına yenik düştü. Önce günü değişen dizi ardından sezon finali kararı aldı. Ancak dizinin yapımcısı Birol Güven bir açıklama yaparak, dizinin uzun süre ekranda olmayacağını söyledi.

2023'te dönecek

Dizinin 7'den 70'e her yaşta izleyicisinin olduğunu ve çok sevildiğini dile getiren Birol Güven, "Biz hiçbir zaman bitme kelimesini kullanmıyoruz. Bu ara birkaç yıl sürebilir" dedi. Güven, dizide şimdilik final yaptıklarını vurgulayarak, şöyle konuştu:

  • "Değişen dünya, yaşam stilimiz, Türk toplumundaki değişimler gerçekleştikten sonra yeni senaryolarla tekrar geleceğiz. Bugünü yeteri kadar anlattığımızı düşünüyoruz. 2023'te geri dönüp neler değişti diye yapabiliriz gündelik hayatı. Değişik dönemlerde 2002'den beri aralar vererek devam ediyoruz. Şimdi hedef 2023 gibi gözüküyor. Çocuklar Duymasın 2023'te tekrar ekranlara dönecek. 2023 herkesin dilinde, hepimiz merak ediyoruz Cumhuriyetin 100. yıl dönümünü. Herkeste bir 2023 hedefi var çünkü herkes diyor ki 2023'te çok şey değişecek. Bunu da birinin anlatması gerekiyor. Bunu da eskiyle kıyaslayarak en iyi Çocuklar Duymasın anlatır."

Çocuklar Duymasın dizisinde Tamer Karadağlı ve Pınar Altuğ 2000 yıllardan beri beraber oynuyor.
Çocuklar Duymasın dizisinde Tamer Karadağlı ve Pınar Altuğ 2000 yıllardan beri beraber oynuyor.

Çocuklar Duymasın 2002 yılından bir kare.
Çocuklar Duymasın 2002 yılından bir kare.

RTÜK şiddete izin vermiyor

Daha önceki yıllarda şiddetin Türk dizilerinde çok belirgin olduğunun altını çizen Güven, Radyo ve Televizyon Üst Kurulunun (RTÜK) şiddet konusunda daha hassas olduğunu belirterek, "RTÜK şiddete çok izin vermiyor. Yeni dizilerimiz tam herkesin yıllardır beklediği gibi. Her şey RTÜK kuralları çerçevesinde gelişiyor. Ben Türk televizyonlarında şiddetin olduğunu kabul etmiyorum" ifadesini kullandı.

Türk halkının 20 yıldır düzenli olarak dizi seyrettiğini ve tecrübe kazandığını dile getiren Güven, "Çok tecrübeli bir seyircimiz var. 20 yıldır düzenli olarak dizi seyrediyor. Belki dünyanın en çok dizi seyreden insanları bizim ülkemizde yaşıyor ve çok fazla hikayeyle karşılaştılar. Dolayısıyla, yapımcıların ve senaristlerin işi daha zor çünkü karşılarında tecrübeli bir seyirci var." dedi.

Birol Güven.
Birol Güven.