Yeni sezonun iddialı yapımı: Çarpışma

Çarpışma dizisi oyuncu kadrosu ve konusu.
Çarpışma dizisi oyuncu kadrosu ve konusu.

Başrollerini Kıvanç Tatlıtuğ, Elçin Sangu'nun paylaştığı, seyircilerin merakla beklediği Çarpışma dizisinin konusu ve oyuncu kadrosu belli oldu. Show TV'de yayınlanacak Çarpışma dizisinin bu sezona damga vurması bekleniyor. Çarpışma, iddialı oyuncu kadrosu ve konusu ile şimdiden seyircileri heyecanlandırmaya başladı.

22 Kasım Perşembe günü ilk bölümüyle Show TV'de ekranlara gelecek olan Çarpışma dizisi güçlü oyuncu kadrosuyla dikkat çekiyor.

Elçin Sangu ve Kıvanç Tatlıtuğ dizinin başrol oyuncuları.
Elçin Sangu ve Kıvanç Tatlıtuğ dizinin başrol oyuncuları.

Yapımcılığını Ay Yapım'ın üstlendiği Çarpışma dizisinin senaryosu Ali Aydın'a ait. Filmin yönetmen koltuğunda ise tanıdık bir isim olan Uluç Bayraktar yer alıyor.

Başarlı yönetmen Uluç Bayraktar, başrolünde Çağatay Ulusyon'un yer aldığı 'İçerde' dizisinin de yönetmenliğini yapmıştı.
Başarlı yönetmen Uluç Bayraktar, başrolünde Çağatay Ulusyon'un yer aldığı 'İçerde' dizisinin de yönetmenliğini yapmıştı.

DizideKıvanç Tatlıtuğ ve Elçin Sangu'ya, Alperen Duymaz, Melisa Aslı Pamuk, Erkan Can, Hakan Kurtaş, İsmail Demirci, Sevtap Özaltun, Merve Çağıran, Buçe Kahraman, Furkan Kalabalık gibi tanıdık ve başarılı isimler eşlik ediyor.

Çarpışma dizisinin konusu

Yüksek tempolu hikayesi, Türk dizi tarihine şimdiden adını yazdırmayı başarmış oyuncularla kurulu kadrosu ile Çarpışma dizisi yayınlanacağı süre boyunca reytingleri alt üst edeceğe benziyor. Dizinin konusu, dört farklı aracın birbiriyle çarpışması sonucu dört farklı karakterin hayatlarının kesişmesini anlatıyor.

Dizide Kıvanç Tatlıtuğ, Kadir Adalı adında bir polisi canlandırıyor. Kadir Adalı ayrıca futbolla yakından ilgili ve SarıyerSpor Kulübü taraftarı. Kadir Adalı, dizinin sızan görüntülerinde de görüldüğü üzere tribün 'reisi' olacak kadar tutkulu bir rol.

'Çarpışma' sahnesinin de yer aldığı dizinin ilk tanıtım videosu

Yağmurlu bir havada dört farklı aracın birbirine çarparak kaza yaptığı bu görüntüler aslında dizinin hikayesinin temelini oluşturuyor.

Asıl ipucu ise Kıvanç Tatlıtuğ'un söylediği ''Çarpışan aslında biz değil, kaderlerimizdi. Nereye gidersen git ne kadar kaçarsan kaç, elinde sonunda herkes döner, olay mahiline.'' bu sözler oldu.

Çarpışma dizisinin yayınlanan ilk fragmanı

Dizinin ilk fragmanından yola çıkarak anlaşılacağı üzere, yaman birpolis rolünü canlandıran Kıvanç Tatlıtuğ, evli ve bir kız çocuğu babası.

Büyük çarpışmanın yaşandığı zamanın öncesinin gösterildiği fragmanda, Onur Saylak'ınkötü polisi, Alperen Duymaz'ın ise eski bir suçluyu canlandırdığı anlaşılıyor.

Dizinin iddialı oyuncu kadrosu

Kıvanç Tatlıtuğ'u dizide Kadir Adalı adında bir polis olarak göreceğiz.

KADİR ADALI (KIVANÇ TATLITUĞ)

Kıvanç Tatlıtuğ 27 Ekim 1983, Adana doğumlu, Türk oyuncu ve eski mankendir. Edirneli bir anne ile Boşnak kökenli Adanalı bir babadan dünyaya gelmiştir.

2002 yılında Best Model of Turkey ve ardından da Best Model of the World seçilmesiyle adını duyurmuştur. İlk olarak Gümüş adlı dizide canlandırdığı Mehmet karakterini canlandıran Tatlıtuğ, ardından Menekşe ile Halil adlı dizide Halil karakterini canlandırmıştır.

Ardından Halid Ziya Uşaklıgil'in aynı adlı romanından uyarlanan Aşk-ı Memnu dizisinde oynamıştır. Behlül karakterini canlandırdığı dizide, başrolü Beren Saat ile paylaştı. 2010'da 4 bölümlük konuk oyuncu olarak Ezel dizisinde oynadı ve bu dizide Sekiz karakterini canlandırdı.

2011-2013 yılları arasında ise Kuzey Güney adlı dizide Kuzey rolünü oynamıştır. Son olarak Kurt Seyit ve Şura dizisinde, Farah Zeynep Abdullah ile baş rolü paylaşmıştır. Oyuncu eylül 2016'da, Star TV'de yayınlanan ve yapımcılığını Ay Yapım'ın üstlendiği Cesur ve Güzel adlı dizi ile, 2 yıl aradan sonra oyunculuğa devam etmiştir.

Elçin Sangu'yu dizide Zeynep Tunç karakteriyle izleyeceğiz.
Elçin Sangu'yu dizide Zeynep Tunç karakteriyle izleyeceğiz.

ZEYNEP TUNÇ (ELÇİN SANGU)

Banka müdiresidir. Rakamlarla nasıl başa çıkacağını bilse de hayatla başa çıkabilme yetenekleri sınırlıdır. Zeynep’in içindeki en baskın duygu korkudur. Eve girdiğinde ilk iş olarak kapıyı kilitler, arabaya bindiğinde hemen merkezi kilit düğmesine basar. Bu alışkanlıkların çoğu yetimhaneden gelmektedir. Elindekileri kaybetme korkusu vardır. Kızı haricindeki her şeye, tehlike unsuru olarak yaklaşır. Eşi Galip’le olan evliliği bitme noktasındadır, ancak Zeynep yalnızlıktan korkmaktadır.

Elçin Sangu Kimdir, Kaç Yaşında?

Elçin Sangu 13 Ağustos 1985’te İzmir’de doğdu. Mersin Üniversitesi Opera bölümünden mezun oldu.

Sahne Tozu Tiyatrosu'nda ki oyunculuk eğitiminin ardından, 2011 yılında "Öyle Bir Geçer Zaman Ki” dizisi ile giriş yaptığı oyunculuk kariyeri boyunca, "Aşk Kaç Beden Giyer”, "Bir Aşk Hikayesi", "Kurt Seyit ve Şura", "Sevdam Alabora" dizilerinde yer aldı.

Alper Duymaz.
Alper Duymaz.

KEREM KORKMAZ (ALPEREN DUYMAZ)

Babasını bıçakla yaralamaktan 5 yıl yatmıştır. Onu hapisten çıkmaya motive eden yegane şey, dışarıdaki sevgilisi Meral’dir. Evlenmek, çalışmak ve zamanı geldiğinde çoluk çocuğa karışmak gibi bir isteği vardır. 25 yaşında biri için fazla olgun gelen bu hayal onun aile yoksunluğundan kaynaklanmaktadır. Kendine bir aile yaratmak ve özlemini duyduğu bütün duyguları bu ailede yaşamak istemektedir. Bu hayali gerçekleştirmiş Kadir ağabeyi onun hem mahalledeki, hem de tribündeki idolüdür. Hapishanede geçen süreçte Kerem, başta aile olmak üzere her şeye karşı olan inancını yitirmiştir. Bir şey hariç: Meral.

Alperen Duymaz Kimdir, Kaç Yaşında?

Alperen Duymaz, yetenekli bir genç oyuncudur. Lise yıllarında müzik ve modellikle ilgilenen oyuncu, Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümünde eğitimini tamamlamıştır. İlk dizisi, Tatlı Küçük Yalancılar ile oyunculuğa adım atmıştır. Acı Aşk ve Bodrum Masalı dizilerinde gösterdiği yeteneği ile Çukur dizisinde önemli bir rol almıştır. Kariyerinde sağlam adımlarla ilerleyen oyuncu, Direniş Karatay filminde de rol aldı. Alperen Duymaz şimdilerde ise 'Çarpışma' dizisinde Kerem Korkmaz karakterine hayat veriyor.

Melisa Aslı Pamuk.
Melisa Aslı Pamuk.

CEMRE GÜR (MELİSA ASLI PAMUK)

Adını bilmediği, anlamlandıramadığı bir duygunun yokluğundan muzdariptir. Bu duygu sevgidir. Sevginin sıcaklığını aramaktadır. Sevgilisi Demir’de bulduğunu düşünmüş fakat yanılmıştır. Ona aşık değildir ve bu ilişkiyi sürdürmemesi gerektiğini kendine itiraf edememektedir. Rol yapmaktadır ve bu durum onu fazlasıyla hırpalamaktadır. Sevgi yoksunluğunun nedeni ise annesizliktir. Hayatındaki en büyük boşluk budur. Sürekli bir kaçış halindedir. Amerika’ya gidip yüksek yapmak istemesinin nedeni de budur.

Melisa Aslı Pamuk Kimdir, Kaç Yaşında?

2011 yılında düzenlenen Miss Turkey yarışmasında birinci olmuştur. İyi seviyede İngilizce, Felemenkçe, Almanca ve orta seviyede Fransızca konuşabilen Pamuk, Hollanda’da Amsterdam Üniversitesi’nde Psikoloji eğitimi görmüştür. Pamuk, 2004 yılında onüç yaşında iken, Hollanda’da yayınlanan Dat zit wel snor adlı kısa filmde başrolde Hayal adlı karakteri canlandırmıştır. Sadri Alışık Kültür Merkezi’nde “Temel Oyunculuk” dersleri almıştır. Türkiye’deki oyunculuk kariyeri ise “Her Sevda Bir Veda, adlı dizi ile başlamıştır. Ardından YerGök Aşk, Kurt Seyit ve Şura ile devam etmiş ve Kara Sevda dizisindeki başarılı performansıyla aranan oyuncular arasındaki yerini almıştır. Melisa Aslı Pamuk şimdilerde ise 'Çarpışma' dizisinde Cemre Gür karakterine hayat veriyor.

Veli Cevher rolüyle Onur Saylak.
Veli Cevher rolüyle Onur Saylak.

VELİ CEVHER (ONUR SAYLAK)

Karanlık dünyanın büyük işler çeviren bir aktörüdür. Kimse izini bulamaz, hiçbir kameraya görüntü vermez, dinlemelere takılma ihtimaline karşın sürekli hat değiştirir. Herkese ve her şeye karşı büyük bir güven sorunu vardır. Acımasız ve merhametsiz biridir. Çarpışmanın kilit noktasındaki isimdir.

Onur Saylak Kimdir, Kaç Yaşında?

Onur Saylak, Orta Doğu Teknik Üniversitesi Fizik Bölümü’nde ve Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölüm’lerinde kısa süre eğitim aldıktan sonra, Bilkent Üniversitesi Tiyatro Bölümü’nü kazandı ve mezun oldu. Okul dönemi boyunca Ankara Devlet Tiyatroları’nda çeşitli oyunlarda rol alarak, sahneye adım attı. Pek çok dizi projesinde yer alan Onur Saylak, Yabancı Damat, Kod Adı Kaos, Asi, Nefes, Gönülçelen, Sensiz Olmaz, Ağır Roman, Hayat Ağacı, Hatırlı Gönül ve son olarak Vatanım Sensin dizilerinde, başarılı performanslar sergilemiştir. Onur Saylak, Arzu Tramvayı, Getto ve Üç Kuruşluk Opera tiyatro oyunlarının yanı sıra, Sonbahar, Denizden Gelen, Mavi Dalga, Rüzgarın Hatıraları filmlerinde rol almıştır. Onur Saylak, Şahsiyet dizisinin ve Daha sinema filminin yönetmenlik koltuğunda oturmuş ve Daha filmi ile pek çok ödül kazanmıştır

ASLI ( SEVTAP ÖZALTUN)
ASLI ( SEVTAP ÖZALTUN)

ASLI ( SEVTAP ÖZALTUN)

Sevtap Özaltun 12 Eylül 1984’de dünyaya gelmiştir ve 34 yaşının içindedir. 34 yaşında olmasına rağmen güzelliği ile 18 yaşında ki kızlara inat daha da güzelleşmektedir. Sevtap Özaltun aslen Artvin doğumludur. Sevtap Özaltun Haliç Üniversitesi Konservatuvar mezunudur.Sevtap Özaltun Yapıkredi ve Turkcell reklamları ile ünlenmiştir. İlk olarak Fatma Gül’ün Suçu Ne dizisi ile ekranlarda yer almıştır. Ulan İstanbul’da hayat verdiği Derya karakteri ile çok tanınmıştır. son olarak Sevda Kuşun Kanadında dizisinde yer aldı. Mahir’in eşi Aslı olarak karşımıza çıkacak. Mahir’in psikolojisinin bozulmasında Eşi Aslı’nın da rolü vardır.

Kendi gibi oyuncu olan Hande Soral ile evli İsmail Demirci, dizide Galip rolünü canlandıracak.
Kendi gibi oyuncu olan Hande Soral ile evli İsmail Demirci, dizide Galip rolünü canlandıracak.

GALİP (İSMAİL DEMİRCİ)

13 Kasım 1984’de Ankara da doğan İsmail Demirci 34 yaşındadır ve Bensu Soral ile ilişkisi ile gündemden düşmmektedir. Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro mezunu olan İsmail Demirci Kurtlar Vadisi Pusu dizisinde hayat verdiği Erkan karakteri ile sevilmiştir. Son olarak Reaksiyon dizisinde Tekin ve Serçe Sarayında Ramazan karakteri ile tanınmıştır. Son dizisi Fabrika kızı ise tutmamıştır. Galip Zeynep’in eşidir. Eşi Zeynep ile problemli bir evlilikleri vardır.

Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >