Müjdemizi isteriz: 2019 yılının resmi tatil günleri açıklandı

2019 yılında resmi tatil sayısı 121, hafta sonu tatili ise 104 gün olacak.
2019 yılında resmi tatil sayısı 121, hafta sonu tatili ise 104 gün olacak.

2019 yılına sayılı günler kala, yeni senenin resmi tatillerinin sayısı merak konusu oldu. Yıllık izinlerin haricinde hafta sonu ve bayramlar dahil 2019'da tatil yapılacak toplam tatil günü sayısının 121 olması planlanıyor.

Geçtiğimiz yıl, tatillerinin fazla olması sebebiyle yıllık tatiller de bir hayli uzadı; bu nedenle önümüzdeki yılın tatil günleri merak konusu oldu. Hafta sonu ve bayramlar dahil 2019 yılında resmi tatil günlerinin toplam gün sayısının 121 olması planlanıyor.

  • Yeni yıl tatili
  • 1 Ocak Salı gününe denk gelen yılbaşı tatilini pazartesi ile birleştirenler hafta sonuyla birlikte toplamda 4 gün tatil yapmış olacak.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı tatili

Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı tatili salı gününe denk gelecek. Bu resmi tatili pazartesi ile birleştirenler hafta sonuyla birlikte toplamda 4 gün tatil yapmış olacak.

1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü

1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü çarşamba günü kutlanacak. Çalışanlar ve öğrenciler için bugün resmi tatil uygulanacak.

19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor BayramıAtatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı pazar gününe denk gelecek, ekstra tatil olmayacak.

  • Ramazan Bayramı tatili
  • Ramazan Bayramı tatili 4 Haziran Salı günü başlayacak. Hafta sonuyla birleştirenler toplamda 5 gün tatil yapacak. Ancak geçen yıllara bakıldığında arife günü ile birlikte haftanın 4 iş gününün bayrama denk geliyor olması 10 günlük bayram tatili ihtimalini kuvvetlendiriyor. Aksi bir durum olmadığı taktirde Ramazan Bayramı tatilinin 10 güne çıkması bekleniyor.

15 Temmuz tatil günü

Hürriyet'in haberine göre, Demokrasi ve Milli Birlik Günü pazartesi gününe denk gelecek hafta sonu ile birleştirenler toplamda 3 gün tatil yapacak.

Kurban Bayramı tatili

Kurban Bayramı tatili 11 Ağustos pazar günü başlayacak ve çalışanlar hafta sonuna denk gelmesi sebebiyle 3 gün tatil yapabilecek.

30 Ağustos Zafer Bayramı

Bayram cuma günü kutlanacak. Hafta sonuyla birleştirenler toplamda 3 gün tatil yapacak.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı

Bayram salı günü kutlanacak tatilini pazartesi ile birleştirenler hafta sonuyla birlikte toplamda 4 gün tatil yapmış olacak.

  • Hafta sonu 104 gün
  • 2019'de hafta sonu tatili 104 gün olacak. Hafta sonuna denk gelmeyen bayram günleri de eklendiğinde 2019'da tatil yapılacak gün sayısı 121.

Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >