Fırında Tereyağlı Sarıkanat
40 DAKİKA

Fırında Tereyağlı Sarıkanat

Boğazın bıçkın delikanlısı, lüfer familyasının ortancası, soğuk günlerin sıcak yoldaşı ve en leziz en pratik tariflerin istisnasız baş rol oyuncusu: Sarıkanat. Halka halka kıyılmış kuru soğanı, diş diş edilmiş sarımsağı ve bir çift taze kekiğiyle fırına giren sarıkanatlar tereyağının yumuşacık kollarında lezzete doyuyor, doyuruyorlar. Çinekopun biraz iricesi olan derisi gümüşi renkli bu balık göçmen oluşundan mıdır bilinmez lezzeti dolgun gönlü doygundur. Bizden esirgemez biriktirdiklerini bu keşif tutkunu, boğaz sevdalısı balık. Biz de ilgimizi esirgemeyerek onu pazar tezgahlarında bırakmadık boynu bükük! Hadi sizlerde gelin bu lezzet deneyiminden payınıza düşeni alın. Afiyet, bal, yiyenleri ondan şifa bulsun.
Girit Ezmesi OYNAT 00:30
15 DAKİKA

Girit Ezmesi

BİZ YEŞİL BİR BÜYÜYE KAPILDIK! 10 dakikada hazırlayabileceğiniz 'Girit Ezmesi' tarifi bizden, ister kahvaltılık ister meze olarak tüketmesi sizden!
Eklendi
Domates Soslu Spagetti
45 DAKİKA

Domates Soslu Spagetti

Klasik domates soslu spagetti tarifini bir de Lokmacığınızla deneyin! "Spagetti dendiğinde akan sular durur Lokmacım!" diyen makarna severleri buraya alalım! Makarna tarifleri arasında en sevilenlerden biri olan spagettiyle sizin aranız nasıl?
Eklendi
Orman Meyveli Soda OYNAT 00:20
15 DAKİKA

Orman Meyveli Soda

Limonata tarifleri uzun bir zaman rafa... Tadıyla, sunumuyla bu yazın yeni favorisi: Orman Meyveli Soda!
Eklendi

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

Anasayfa Mutfağa Giriş Ara Tarif Defteri Alış Listesi
GZT Haberin ve Bilginin Sosyal Medyası