Tereyağlı Yayla Çorbası
30 DAKİKA

Tereyağlı Yayla Çorbası

Anadolu'nun köklü lezzetlerinden biri olan yayla çorbası, yaz kış fark etmeksizin herkesin severek tükettiği nane ferahlığı eşliğinde rahatlattığı bu geleneksel lezzet halk arasında yoğurtlu çorba olarak da bilinir. İsim karışıklığına rağmen lezzetinden hiçbir ödün vermeyen yayla çorbası tarifi sizleri Lokma' da bekliyor olacak. Afiyet olsun.
Karadeniz Somon Buğulama
45 DAKİKA

Karadeniz Somon Buğulama

Karadeniz somon buğulama tarifi... Karadeniz'in meşhur balıkları olmasaydı Türk mutfağında bir çok şeyin eksik kalacağı kesindi. Lakin bizim kültürümüzde pek hak ettiği değeri göremese de somon balığının da bambaşka bir lezzet şöleni olduğunu söylesek? Omega-3 açısından en zengin balık çeşitlerinden biri olan somonu Karadeniz mutfağı usullerine göre buğulama tarifi esas alınarak hazırlamaya ne dersiniz? Somon buğulama tarifi ile sofralarda yenilik vakti.
Eklendi
Sıcak Roka Salatası OYNAT 02:33
30 DAKİKA

Sıcak Roka Salatası

Sıcak Roka Salatası nasıl yapılır? Sıcak Roka Salatasının malzemeleri, hazırlık aşamaları ve süresi tarifin püf noktaları, besin ve kalori değerleri Lokma'da! Anadolu’da hem yabanisi hem de kültür çeşitleri bulunan roka Osmanlı döneminde salatalarda sıklıkla kullanıldı. Günümüzde balık sofralarımızın vazgeçilmezi olan roka salatası, çiğden hazırlanıyor. Sizlere en şahanesinden sıcak bir roka salatası tarifi veriyoruz. Bu pratik ve hızlı şekilde hazırlayabileceğiniz eşsiz salatayı mutlaka deneyin.
Eklendi
Fıstıklı Bülbül Yuvası
3 SAAT

Fıstıklı Bülbül Yuvası

Fıstıklı Bülbül Yuvası tarifi nasıl yapılır? Bülbül Yuvası tarifinin malzemeleri, besin ve kalori değerleri tarifin hazırlık aşamaları ve süresi Lokma'da! Türk mutfağının hatırı sayılan şerbetli tatlısını büyük heves ve heyecanla beklediğiniz bayram sofraları için hazırladık. Sizin de sofrada imzanız olsun! Her sofraya yakışan bu tatlı çok beğenilecek...
Eklendi

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

Anasayfa Mutfağa Giriş Ara Tarif Defteri Alış Listesi
GZT Haberin ve Bilginin Sosyal Medyası