Pazar kahvaltısına 5 farklı omlet tarifi

​Pazar kahvaltısına 5 farklı omlet tarifi
​Pazar kahvaltısına 5 farklı omlet tarifi

Hepimizin hafta boyunca beklediği o an hiç kuşkusuz sevdiklerimizle uzun uzun yaptığımız pazar kahvaltıları. Bu yüzden pazar sabahları o kahvaltının en güzel şekilde edilmesi için birçok kişi "ne yapsam" diye düşünüyor. İşte daha fazla düşünmeyin diye size 5 farklı omlet önerisiyle geldik.

Fırında omlet

"Bu pazar kahvaltıya farklı bir omlet denemek istiyorum." Diyenlerin aradığı o omlet tarifi bulundu. Çayınızı demleyin, ekmeklerin kızarmasını beklerken kısa sürede omletiniz hazır olacak.

Mantarlı omlet

Pazar kahvaltılarının assolisti olan mantarlı omlet, hem lezzetli hem de tok tutacak tarif arayanların listesinde ilk sırada yer alıyor. Daha önce mantarlı omlet yapmadıysanız sıkı durun artık Pazar günlerini daha da sabırsız bekleyeceksiniz.

Bayat ekmekten omlet

Bayat ekmekleri atmak yerine değerlendirmeyi alışkanlık haline getirmemiz gerektiğini artık hepiniz biliyordur. Bayat ekmekleri en lezzetli değerlendirme formülü ise tabi ki omlet.

Ispanaklı omlet

Güne sağlıklı bir başlangıç yapmak isteyenler için önerimiz ıspanaklı omlet. Sırf bu omlet için pazar sabahı bile erken uyanacak kişiler tanıyoruz.

Köfteli omlet

En güzelini en sona sakladık. Bizim için sadece sabah kahvaltısında değil her öğün için yiyebileceğimiz bir lezzet. Yumurta sevmeyen çocukların bile bundan sonra yiyeceği bu köfteli omlet tarifi, pazar sabahı evde bayram havası estirecek.