Havalar ısındığına göre artık çorbaları soğuk içmenin vakti geldi!

Havalar ısındığına göre artık çorbaları soğuk içmenin vakti geldi!
Havalar ısındığına göre artık çorbaları soğuk içmenin vakti geldi!

Yazın ise serinlemek için ilk başvurduğunuz yiyecek yoğurtlu soğuk çorbalar oluyorsa toplanın, bu yaz adeta Balkanlardan bir soğuk hava dalgası gelmiş gibi ferahlatacak tarifleri tek bir yerde topladık. Sofralara hem renk hem de lezzet katacak bu tariflerle, tüm yazı efil efil geçirmeniz mümkün. Hadi o zaman o çok övdüğümüz soğuk çorbalar hangisiymiş gelin bakalım.

Avokadolu soğuk çorba

"Avokadoyu tek başına yiyemiyorum." diyenler için harika bir teklifimiz var. Hem avokadonun tüm faydalarından yararlanmak, hem serinlemek, hem de lezzete doymak için avokadolu soğuk çorba yapmaya ne dersiniz? Bize bu önerimiz hiç de yamana atılacak gibi! E o zaman tarifi hemen verelim.

Meyir çorbası

Listemizin ikinci sırasında Adıyaman yöresine ait olan meyir çorbası yer alıyor. Yöresel lezzetleri denemeyi ve patlıcanı seviyorsanız o zaman mutfağa doğru yol alın. Bir kase ile doymayacaksınız bizden demesi!

Basmati pirinçli ayran aşı

Basmati pirincini hep pilav olarak yiyecek değiliz biraz da çorbalarda kullanalım dedik ve yöresel lezzetimiz olan ayran aşına ufak bir dokunuş yaptık. Bu sıcakları Lokmik dokunuşuyla atlatmak isterseniz işte tarifimiz hemen aşağıda.

Naneli soğuk ayran çorbası

Kışın sıcak sıcak içimizi ısıtan ayran çorbasına ufak bir buz dokunuşu yaparak ferahlatıcı bir lezzete dönüştürdük. İçerisinde nohut ve buğday barındıran bu çorba hem tok tutacak hem de her kaşıkta içinizi soğutacak bizden demesi.

Buğdaylı soğuk çorba

İster diyet yapın isterseniz sadece ferahlamak isteyin her isteğinizde içebileceğiniz o çorba bu! İçerisinde yer alan buğdaylardan dolayı uzun süre tok tutacak olan soğuk çorbayı denemezseniz çok şey kaçırırsınız bizden demesi.