Devler tepişiyor çimler eziliyor

FIFA'nın yayınladığı rapora göre dünyada transferde dönen paranın %78'ini, Avrupa'nın 5 büyük liginin transferlerinde harcanan paralar oluşturuyor.

Devler tepişiyor çimler eziliyor

FIFA'nın transfer raporu açıklandı.

FIFA'nın Uluslararası Transfer Eşleşme Sistemi ile kayıt altına aldığı uluslararası transferleri kapsayan 2017 yaz dönemi raporu yayınlandı.

93 günlük transfer döneminde 7 bin 590 uluslararası transfer yapıldı. Bunların % 58.3'ü sözleşmesi sona eren futbolculardı. Transferlerin sadece % 19.7'sinde kulüpler arası ücret ödense de toplam harcama 4,71 milyar doları buldu ve üç ayda 2016'nın tamamına (4,79 milyar) yaklaştı.

UEFA'dan iki maç hakkında soruşturma başlattı

UEFA'dan iki maç hakkında soruşturma başlattı

UEFA, Şampiyonlar Ligi'nde oynanan Celtic-PSG ve Manchester United-Basel maçları hakkında soruşturma başlattığını duyurdu.

Beş büyük lig (İngiltere, Fransa, Almanya, İtalya ve İspanya) kulüpleri sadece bin 608 uluslararası futbolcu transferi yaptı. Bu, toplam transferin % 21'ini oluştursa da, toplam parasal büyüklüğün % 78'ini (3,67 milyar dolar) bu beş lig gerçekleştirdi.

PSG gol şov yaptı, Bayern zorlanmadan kazandı

PSG gol şov yaptı, Bayern zorlanmadan kazandı

Şampiyonlar Ligi B Grubu'nun favorileri Paris Saint Germain ve Bayern Münih şaşırtmadı. PSG rakibini gole boğarken Bayern Münih Anderlecht'i zorlanmadan geçti.

Beş büyük ligin kendi aralarındaki transferleri toplam transfer sayısının % 6,1'ini oluşturdu. Ama toplam parasal büyüklüğün de % 44,3'ü olan 2,09 milyar dolar bu 461 transfer ile gerçekleşti.

Beş büyük ligin toplam 3,67 milyar dolarlık uluslararası transfer harcaması, 2012'deki harcamalarının (1,24 milyar dolar) üç katını buldu.

Beş büyük ligden sonra en çok harcamayı sırasıyla Rusya (28 transfere 129 milyon dolar) ve Türkiye (70 transfere 115 milyon dolar) yaptı. Çin, 2016 yazına göre % 75'lik bir azalmayla sadece 38,5 milyon dolar harcadı.

Dursun Özbek transfer bilançosunu açıkladı! Menajerlere 8.9 Milyon euro verilmiş

Dursun Özbek transfer bilançosunu açıkladı! Menajerlere 8.9 Milyon euro verilmiş

Dursun Özbek, Galatasaray'ın bu sezon transfer harcadığı toplam parayı detaylı olarak açıklarken, ileriye dönük bir yatırım yaptıklarını söyledi.