SporZaman Tüneli: Garry Rodrigues’in yılan hikayesine dönen transfer maliyeti

Zaman Tüneli: Garry Rodrigues’in yılan hikayesine dönen transfer maliyeti

Fenerbahçenin yeni oyuncusu Garry Rodrigues'in kiralanmasıyla ilgili Sarı Lacivertliler tarafından verilen bilgiler El-İttihad taraflarınca yalanlandı.

HABER MERKEZİ GZT 1 DAKİKADA OKUNUR
Zaman Tüneli: Garry Rodrigues’in yılan hikayesine dönen transfer maliyeti
Garry Rodrigues Fenerbahçe'de.

Fenerbahçenin yeni oyuncusu Garry Rodrigues'in kiralanmasıyla ilgili Sarı Lacivertliler tarafından verilen bilgiler El-İttihad taraflarınca yalanlandı.

BEĞEN

Kısa süre önce Garry Rodrigues'in kiralanması hakkına Fenerbahçe tarafından yapılan açıklamalar El-İttihad takımının eski başkanı Adullah Al-Haili tarafından kesin bir dille yalanlanmıştı.

Her iki tarafın da yaptığı açıklamaların birbiri ile çelişmesinden dolayı çoğu futbolsever akıllarındaki soru işaretlerini gidermekte bir hayli zorlandı. İşte gelişen tüm olayların kronolojik sıralaması:

0. 10 Ocak 2017 tarihinde Galatasaray'ın Paok kulübünden 5.3 milyon € bonservis ücreti ödeyerek renklerine bağladığı Garry Rodrigues başarılı bir şekilde geçirdiği iki sezonun ardından 6 Ocak 2019 tarihinde 9 milyon € bonservis ücreti ile Arabistan'ın El-İttihad takımına satıldı.
10 Ocak 2017 tarihinde Galatasaray'ın Paok kulübünden 5.3 milyon € bonservis ücreti ödeyerek renklerine bağladığı Garry Rodrigues başarılı bir şekilde geçirdiği iki sezonun ardından 6 Ocak 2019 tarihinde 9 milyon € bonservis ücreti ile Arabistan'ın El-İttihad takımına satıldı.

Garry Rodrigues Galatasaray formasıyla.

0. Arabistan'da geçirdiği yarım sezonun ardından beklenilen performansı gösteremedi ve El-İttihad taraftarları tarafından bolca eleştirildi.
Arabistan'da geçirdiği yarım sezonun ardından beklenilen performansı gösteremedi ve El-İttihad taraftarları tarafından bolca eleştirildi.

Garry Rodrigues El-İttihad formasıyla.

0. Bulunduğumuz transfer döneminin başlarında adı Fenerbahçe ile anılan kanat oyuncusu 11 Temmuz 2019 tarihinde attığı tweetle henüz kesinleşmemiş olan transfer iddialarına göz kırptı.
0. Ve tarihler 13 Temmuz'u gösterdiğinde Garry Rodrigues transferi resmen duyuruldu.
0. Fenerbahçe cephesinin yaptığı açıklamaya göre Garry Rodrigues satın alma opsiyonuyla birlikte bedelsiz bir şekilde 2 yıllığına kiralanmıştı.
0. İşte bütün sorunlar bu açıklamalardan sonra başladı. Yapılan bu açıklama Suudi Arabistan’da El-İttihad takımına soruşturma açılmasına neden oldu.
İşte bütün sorunlar bu açıklamalardan sonra başladı. Yapılan bu açıklama Suudi Arabistan’da El-İttihad takımına soruşturma açılmasına neden oldu.
El-İttihad takımı logosu.
0. Soruşturma açılmasının nedenleri özetle Fenerbahçe cephesi tarafından yapılan açıklamaya göre 9 milyon € bedelle transfer edilen oyuncunun yarım sezon sonra bedelsiz olarak kiralanması, Rodrigues'in maaşının %60'ının El-İttihad tarafından karşılanması, El-İttihad'ın iki senelik kiralama için kiralama dışı bonus talep etmemesi olarak gösterilebilir.
Soruşturma açılmasının nedenleri özetle Fenerbahçe cephesi tarafından yapılan açıklamaya göre 9 milyon € bedelle transfer edilen oyuncunun yarım sezon sonra bedelsiz olarak kiralanması, Rodrigues'in maaşının %60'ının El-İttihad tarafından karşılanması, El-İttihad'ın iki senelik kiralama için kiralama dışı bonus talep etmemesi olarak gösterilebilir.
Garry Rodrigues Fenerbahçe ile antrenmanda.
0. Arabistan'ın Spor Genel Otoritesi Başkanı Prens Abdülaziz bin Türki El Faysal, Al İttihad yönetiminden bu konuyla ilgili açıklama beklediğini ileten bir mektup yazdı.
Arabistan'ın Spor Genel Otoritesi Başkanı Prens Abdülaziz bin Türki El Faysal, Al İttihad yönetiminden bu konuyla ilgili açıklama beklediğini ileten bir mektup yazdı.
Prens Abdülaziz bin Türki El Faysal.
0. Bu mektubun cevabı Rodrigues'in Galatasaray'dan transferi sırasında El-İttihad başkanlığı yapan Adullah Al-Haili tarafından verildi.
Bu mektubun cevabı Rodrigues'in Galatasaray'dan transferi sırasında El-İttihad başkanlığı yapan Adullah Al-Haili tarafından verildi.
Garry Rodrigues Fenerbahçe antrenmanında.
0. Al Haili'nin açıklamaları şu şekildeydi:
  • Al Haili, Rodrigues’in sezonluk 2.5 milyon euro kiralama bedeliyle Fenerbahçe’ye verildiğini ve ücretin 2 sezon sonunda ‘Zorunlu satın alma opsiyonu’ olarak Fenerbahçe tarafından ödeneceğini bildirdi. Ayrıca oyuncunun sezonluk ücretinin yüzde 60’ının Al İttihad tarafından ödeneceği iddialarını da yalanlayan Al Haili, yaptığı açıklamada vurgulayarak “Tüm ücreti Fenerbahçe ödeyecek” sözlerine yer verdi.
0. Bütün bunlar açıklanırken Fenerbahçe cephesinden olayla alakalı resmi bi açıklama gelmedi.
Bütün bunlar açıklanırken Fenerbahçe cephesinden olayla alakalı resmi bi açıklama gelmedi.
Fenerbahçe başkanı Ali Koç basın açıklamasında.
YORUMUNUZU YAZIN, SORUNUZU SORUN
{{ entity.comments.quantity }} KİŞİ YORUM YAZDI
İLK YORUM YAZAN SİZ OLUN
HABER MERKEZİ GZT Editörü

Son dakika gelişmelerini, gündemdeki haberleri, bildiğiniz haberlerin bilmediğiniz detaylarını sizlerle buluşturuyor.

BEĞEN
YUKARI DÖNÜN

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz