Sağlık Bakanlığı koronavirüs aşısı 'aşıla' uygulamasını geliştirdi

Aşıla uygulaması
Aşıla uygulaması

Sağlık Bakanlığı, koronavirüs aşı takibini kolaylaştırmak için mobil telefonlara indirilerek kullanılabilecek aşıla uygulamasını geliştirdi. Önce kayıt sonra aşı yapılacak.

Koronavirüs aşı kayıtları, Sağlık Bakanlığı'nın geliştirdiği 'aşıla' mobil uygulaması üzerinden yapılacak.

Aşı takibi için indirme işleminin yapılması gereken uygulama, Sağlık Bakanlığınca aşı takibini kolaylaştırmak için geliştirildi.

Önce kayıt, sonra aşı yapılacak

Mobil telefonlara indirilerek kullanılabilecek "aşıla" uygulaması ile COVID-19 aşı kayıtları yapılacak. Bu kapsamda, aşıdan önce mutlaka "aşıla" üzerinden aşı uygunluğu kontrol edilecek, kare kodu okutularak kaydı tamamlandıktan sonra aşı yapılacak. Önce kayıt sonra aşı yapılacak.

Aşıla uygulaması ile ilgili tüm bilgilere, dokümanlara, duyurulara ve eğitim videolarına "https://asila.saglik.gov.tr" adresinden erişilebilecek.

Aşıla mobil uygulaması "https://mobilmarket.saglik.gov.tr" adresi üzerinden İOS, Android ve Huawei telefonları için indirilebilecek.

Uygulama yüklenirken, yükleme ve kullanım ayarlarına dikkat edilecek. İndirdikten sonra kullanabilmek için mutlaka belirtilen ayarlar yapılacak.

Sağlık Bakanlığının geliştirdiği uygulama ile hekimler ve sağlık personeli, kolay ve hızlı bir şekilde vatandaşların aşılanma sürecini takip edebilecek.

Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >