HayatKonusu yaşanmış olaylara dayanan 5 biyografik dizi

Konusu yaşanmış olaylara dayanan 5 biyografik dizi

Bu içerikte yer alan dizilerin tüm dünyada milyonlarca hayranı bulunuyor. Bu yapımlar ise gerçek hikayelere dayanıyor.

HÜSNA KÖŞGER GZT 1 DAKİKADA OKUNUR
Konusu yaşanmış olaylara dayanan 5 biyografik dizi
Biyografik diziler

Bu içerikte yer alan dizilerin tüm dünyada milyonlarca hayranı bulunuyor. Bu yapımlar ise gerçek hikayelere dayanıyor.

Tüm dünyada milyonlarca izlenen birçok dizi var. Bu diziler hem hikayeleri hem kurgu teknikleriyle dikkat çekiyor. Fakat bazı diziler var ki, onları diğer yapımlardan bir adım öne çıkaran bir farkları var.

Bir zamanlar bu dünyada bizler gibi nefes solumuş, ayakları toprağa ve taşa değmiş karakterler... Gerçek hayata dayalı hikayeleriyle ön plana çıkan bu yapımlar, ImDb üzerinde elde ettikleri yüksek puanlarla da ilgi çekiyorlar.

1. Genius
Genius
Einstein’ın başarılarını ve hayatının bilinmeyen yönlerini anlatan Genıus, Einstein’in olağanüstü bilimsel başarılarıyla beraber bu güne kadar çok fazla konuşulmamış karmaşık ve tutkulu kişisel hayatını seyirciye aktarıyor.
2. Narcos
Narcos
Medellin Uyuşturucu Karteli’nin Kolombiyalı ünlü baronu Pablo Escobar’ın gerçek hayat hikayesinden uyarlanan dizi, dünya çapına yayılmış bir uyuşturucu şebekesini engellemeye çalışan kolluk kuvvetlerini konu ediniyor. Dizi, Netflix’in ilgiyle takip edilen yapımları arasında yer alıyor.
3. The Crown
The Crown

The Crown, dünyanın en ünlü iki adresi olan Buckingham Sarayı ve 10 Downing Street’in içinde yaşanan entrikaları, aşkları ve 20. yüzyılın ikinci yarısına şekil veren olayların perde arkasını anlatıyor. 2016 yılında başlayan dizi halen devam ediyor.

4. Borgia
Borgia
Borgia, tüm dünyayı boyunduruğu altına alacak bir hanedanlık kurmak isteyen Katalan Kardinal’in ve ailesinin iktidara yükselişini anlatıyor. Entrika, şiddet, cinayet, siyaset, inanç ve ihanet kavramlarını işleyen dizi, 2011 yılında başladı.
5. Medici: Masters of Florence
Medici: Masters of Florence
Medici ailesi 14. ve 17. yüzyıllar arasında Floransa’da (İtalya) yaşamış güçlü ve etkin bir ailedir. Aile üç papa (X. Leo, VII. Clement, XI. Leo), çok sayıda Floransa hükümdarı ve Fransa kraliyet mensupları yetiştirmiş, ayrıca İtalyan Rönesansı’nı etkilemiştir. 2016 yılında başlayan 8 bölümlük mini dizide, Medici ailesinin hikayesi aktarılıyor.
YORUMUNUZU YAZIN, SORUNUZU SORUN
{{ entity.comments.quantity }} KİŞİ YORUM YAZDI
İLK YORUM YAZAN SİZ OLUN
HÜSNA KÖŞGER GZT Editörü

'GZT’nin hayat editörü olarak görev yapıyor. GZT’de her hafta yayınlanan "Kamera Arkası” programını hazırlıyor. Bir gün mutlaka iyi insanların kazanacağına inanıyor. Hüsna’ya husna.kosger@gzt.com adresinden ulaşabilirsiniz.'

YUKARI DÖNÜN

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz