Marmaris'te yangın çıkardığı iddia edilen çocuklar: Kitap yakıyorduk

Marmaris'teki orman yangınına havadan müdahale yeniden başladı
Marmaris'teki orman yangınına havadan müdahale yeniden başladı

Muğla'nın Marmaris ilçesine bağlı İçmeler'de çıkan yangınla ilgili olay yerine yakın tanıkların ihbarı üzerine 10 yaşlarındaki iki çocuğun ifadesine başvuruldu. Pedagog eşliğinde ifade veren çocukların, "Kitap yakıyorduk. Bir anda alev çoğaldı. Kola şişesine su doldurup söndürmek istedik. Sönmedi. Biz de kaçtık" dediği öğrenildi. Bodrum ve Köyceğiz'deki yangınlarla ilgili de soruşturma sürüyor.

İçmeler kara yolu Armutalan Mahallesi Siteler mevkisinin üst kısımlarındaki kızılçam ağaçlarıyla kaplı ormanlık alanda, dün saat 13.00 sıralarında yangın çıktı. Alevler, kuru otlar ve rüzgarın da etkisiyle kısa sürede yayıldı. Yerleşim yeri ve otellere 100 metre uzaklıktaki yangın bölgesine, ilk etapta 1 helikopter, 7 arazöz ve su tankerleri ile çok sayıda orman işçisi sevk edildi.

"Kitap yakıyorduk, alev çoğaldı, kaçtık"

Alevlerin başladığı noktaya yakın yerde evleri bulunanlar, yangını komşu çocuklarının çıkardığını öne sürdü. Bunun üzerine Marmaris İlçe Emniyet Müdürlüğü Çocuk Büro Amirliği ekipleri, 10 yaşlarında 2 çocuğun pedagog eşliğinde ifadelerini aldı. Çocukların, "Kitap yakıyorduk. Bir anda alev çoğaldı. Kola şişesine su doldurup söndürmek istedik. Sönmedi. Biz de kaçtık" dediği öğrenildi.

  • Öte yandan Bodrum ve Köyceğiz’deki yangınlarla ilgili de araştırmaların sürdüğü belirtildi.
Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >