İftar sofralarına özel çorba tarifleri

​İftar sofralarına özel çorba tarifleri
​İftar sofralarına özel çorba tarifleri

İftar sofralarına özel çorba tarifleri bu sene de Lokmacığınızdan... Ramazan ayı boyunca çorba tarifleri söz konusu olduğunda klasik tariflerden sıkılıp, yenilik arayanlar doğru adresteler. Tüm gün oruç tuttuktan sonra mideleri yemeğe hazırlayacak çorba tarifleri bizlerden, damak tadınıza en uygun olanı seçip mutfağın yolunu tutması sizlerden.

İÇİNDEKİLER

Mercimek çorbası, tarhana çorbası, yayla çorbası... Yaz kış sofralarımızdan eksik olmayan bu klasik çorba tariflerinin yeri her ne kadar başka olsa da, ramazan ayında iftar sofralarına yenilik yakıştığından birbirinden nefis çorba tariflerimiz için sizleri şöyle alalım!

Yuvalama tarifi

Antep mutfağının en sevilen lezzetlerinden biri olan yuvalama, iftar sofralarına en çok yakışan çorba tariflerinden biri. Ramazan sofralarında yöresel tariflere yer vermeyi oldukça sevenler buraya! Anteplilerin yemek olarak adlandırdığı genel olarak ise bir çorba tarifi olarak kabul gören yuvalama sizler için biçilmiş kaftan.

Kıtırlı mercimek çorbası nasıl yapılır?

Klasik çorba tarifleri arasında yerini kimseciklere kaptırmayan mercimek çorbasını ramazan sofralarına uyarlama vakti geldi! Mercimek çorbası severleri şöyle alalım. Kıtırlı mercimek çorbası tarifi ile iftar sofralarında bu ramazan sofralarda klasiklerin vakti!

Sakala çarpan tarifi

Afyonkarahisarlılar buraya! Herkes bilir ki ramazana yakışır çorba tarifleri söz konusu oldu mu akla ilk gelenler her daim: Yöresel çorbalardır. Afyonkarahisar'ın en meşhur lezzetlerinden biri olan sakala çarpan çorbası da işte bunlardan biri. Bu ramazan benzer tariflerden sıkılıp, farklı alternatifler arayanlar bu tarifimizi kaydetmeyi unutmasınlar...

Tavuk suyuna pirinç çorbası nasıl yapılır?

Her daim şifa veren tavuk suyuna çorba bu kez iftar sofralarını taçlandırıyor... Tavuk suyuna pirinç çorbası ile iftar sofralarında hem leziz hem de basit bir çorba tarifine ne dersiniz?

Toyga çorbası nasıl yapılır?

İç Anadolu'nun en sevilen ve paylaşılamayan tariflerinden biri olan toyga çorbasına iftar sofralarında yer vermenin vakti geldi! Yöresel çorba tariflerinin en çok yakıştığı sofralardan biri olan iftar sofralarında bu sene toyga çorbasına da yer vermeyi unutmayın...

Bezelyeli çorba tarifi

Bezelyenin sadece yemeğini yapanlar için sofralarda değişiklik vakti. Bezelyeli çorba tarifi ile klişe çorba tariflerine son! Ramazan sofralarında değişiklik arayan herkesin dikkatine. Bezelyeli çorba tarifimiz aradığınız o çorba tarifi olabilir.

Konya usulü arabaşı nasıl yapılır?

Arabaşı bir çorba mı? Yoksa yemek mi? Arabaşı Konya'ya mı ait? Yozgat'a mı ait? Gibi soruları bir kenara bırakın ve Konya usulü arabaşı tarifimizle iftar sofralarınıza renk katmanın tam vakti.

Tavuk suyuna yoğurt çorbası tarifi

Yoğurt çorbası tarifini bu kez tavuk suyuna yapıyoruz ve lezzetine lezzet katıyoruz. Bildiğiniz yoğurt çorbası tarifini bu kez tavuk suyu ile taçlandırarak iftar sofralarına uyarlamaya ne dersiniz?